zdj21   Budapeszt, jako jedna z najważniejszych metropolii Europy Środkowej posiadający liczne pomniki, kościoły, pałace, zabytki z czasów starożytnych, średniowiecznych i okupacji tureckiej, budynki w stylu barokowym, klasycystycznym, neorenesansowym, eklektycznym i secesyjnym, był celem podroży uczniów naszej szkoły.

   W wycieczce z Biurem Podróży RAKSO, w dniach 24 i 25 maja udział wzięli uczniowie
z klas1P, 1K, 1S, 1I , 1A, 2K, 2E, 2I, będący pod opieką nauczycieli Joanny Łomnickiej, Moniki Fundanicz oraz Łukasza Matuszka i Huberta Mańko.

   Pierwszy dzień rozpoczął się bardzo intensywnie, od wyjazdu o godz. 4:00. Po przyjeździe do Budapesztu zwiedzanie rozpoczęło się od Placu Bohaterów Węgierskich, Zamku Vajdahunyad (z zewnątrz). Następnie przeszliśmy pod Bazylikę Św. Stefana, Parlament. Po obiadokolacji i zakwaterowaniu w hotelu odbył się nocny rejs statkiem po Dunaju.

W drugi dzień, po śniadaniu i wykwaterowaniu, grupa wznowiła zwiedzanie od wzgórza zamkowego, na którym podziwiała Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Kościół Św. Macieja, Baszty Rybackie, a także uczestniczyła w pokazie zmiany warty. Następnie podczas wyjazdu uczniowie zobaczyli zabytkowy dworzec kolejowy czy Hungaroring– tor Formuły 1 położony niedaleko Budapesztu, na którym odbywa się Grand Prix Węgier.

   Wizyta w Budzie i Peszcie to spotkanie z prawdziwą historią. Uczestnicy wycieczki wiele się mogli dowiedzieć o przeszłości miasta od Pani Marii. Przewodniczka w interesujący sposób przedstawiała informacje i ciekawostki na temat zwiedzanych zabytków.

Spowodowało to, że w drodze powrotnej uczniowie prosili o kolejny wyjazd, który najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu lub październiku do innej stolicy europejskiej.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK