zdj28„Kraków – miasto zabytków, muzeów i sztuki” – przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły z klasy 2A i 3E, którzy uczestniczyli w dwudniowej wycieczce, 25 i 26 maja, zorganizowanej przez Biuro Podróży PTTK w Sanoku.

Pierwszy dzień rozpoczął się bardzo intensywnie, bo już od samego rana uczestnicy wyjazdu zwiedzali Sukiennice oraz podziemia Rynku Głównego, gdzie na głębokości kilku metrów znajduje się muzeum „Rynek Podziemny”, dzięki któremu można przenieść się w czasy średniowiecza. Kolejny punkt programu to Wawel – dawna siedziba królów. Wnętrze Katedry, Groby Królewskie, a także Dzwon Zygmunta, którego serce można było dotknąć, zrobiły ogromne wrażenie. Można było również wysłuchać w Collegium Maius - jest to najstarszy budynek Akademii Krakowskiej - instrumentalnej wersji pieśni akademickiej „Gaudeamus Igitur” oraz obejrzeć grający zegar - przy dźwiękach muzyki, wokół zegara, porusza się pochód osób związanych z dziejami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ale były również i inne muzyczne niespodzianki, Kraków przecież nieodłącznie kojarzy się z hejnałem odgrywanym co godzinę z Wieży Mariackiej.

Drugi dzień również przyniósł wiele atrakcji, rozpoczął się od zwiedzania wystawy „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”, a później wszyscy weszli na Kopiec Kościuszki, skąd można było podziwiać panoramę Krakowa. Kolejnym punktem programu była wizyta w Kościele Na Skałce, gdzie pochowane są znane i zasłużone osoby, m. in. Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz. Na koniec uczniowie poznali jedno z najbardziej znanych miejsc w Krakowie – dzielnicę Kazimierz i jej dawną żydowską część, zachowane synagogi i cmentarz.

Wizyta w Krakowie to spotkanie z prawdziwą historią. Uczestnicy wycieczki wiele się mogli dowiedzieć o przeszłości miasta dzięki Pani przewodnik, która w interesujący sposób przedstawiała informacje i ciekawostki na temat zwiedzanych zabytków.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK