11.03.2022 r. w ramach Kreatywnych Warsztatów zespół RoboLAB odwiedził naszą szkołę, gdzie grupa 12 uczniów podzielonych na 4 osobowe zespoły spróbowała swoich sił w warsztatach robotycznych. Ich zadaniem było zbudowanie zdalnie sterowanego robota, który zdolny jest do przejechania toru wyścigowego z przeszkodami. Uczniowie korzystając z elementów drukowanych, śrubek, nakrętek i wielu różnych łączników mieli za zadanie zbudować konstrukcję gotową sprostać wyzwaniom, jakie im zaproponowano.

RoboLAB to nowatorski projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, który zakłada realizację wielokierunkowych działań o rozbudowanej formule. W swoich głównych założeniach RoboLAB ma za zadanie prowadzenie zajęć, które pozwolą na zwiększenie kompetencji wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zarówno w zakresie STEM, jak również w zakresie zaawansowanych technologii.