image017 grudnia 2019 r. odbył się kolejny XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka „BELFER 2019” zorganizowany przez UKS „Techbud”, działający przy ZS nr 5.

Puchar za zajęcie I miejsca i Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Sanoka wywalczyła drużyna z SP nr 4, II miejsce zajęli nauczyciele ZS nr 3, III miejsce – SP nr 8. Puchar Starosty Powiatu Sanockiego dla najlepszej zawodniczki otrzymała Barbara Bryndza, a najlepszym zawodnikiem turnieju Robert Ćwikła, obydwoje z drużyny SP nr 4.

Puchary i nagrody wręczyli Andrzej Chrobak członek zarządu powiatu sanockiego, Elżbieta Kokoszka dyrektor ZS nr 5 oraz Katarzyna Michalak wicedyrektor ZS nr 5.

Na zakończenie Turnieju gościnnie wystąpili gimnastycy z UKS „Spartanie” Zahutyń oraz ich trener Mirosław Kaźmierczak Miru - Spartan.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy:
Grupa I
1. SP nr 4 Sanok
2. ZS nr 3 Sanok
3. PWSZ – II LO
SP nr 4 – ZS nr 3 2:0 (25:19, 25:14)
SP nr 4 – PWSZ – II LO 2:0 (25:20, 25:16)
ZS nr 3 – PWSZ – II LO 2:0 (25:21, 25:19)
Grupa II
1.SP nr 2 Sanok
2. SP nr 8 Sanok
3. ZS nr 5 Sanok
SP nr 8 – SP nr 2 2:0 (25:22, 25:23)
SP nr 8 – ZS nr 5 1:2 (21:25, 26:24, 10:15)
ZS nr 5 – SP nr 2 2:0 (25:15, 25:22)
Po zaciętych zmaganiach grupę I wygrała drużyna z SP nr 4, natomiast grupę II wygrali nauczyciele reprezentujący ZS nr 5.
PÓŁFINAŁY:
SP nr 4 – SP nr 8 2:0 (25:14, 25:10)
ZS nr 3 – ZS nr 5 2:0 (25:19, 25:22)
FINAŁY:
Mecz o 3 miejsce ZS nr 5 – SP nr 8 0:2 (21:25, 15:25)
Mecz o 1 miejsce ZS nr 3 – SP nr 4 1:2 (24:26, 25:23, 9:15)
Drużyna ZS nr 3 przegrywając w grupie I z SP nr 4 ponownie spotkała się w finale z SP nr 4 i po zaciętej walce uległa w tie-breaku. I miejsce zajęła drużyna z SP nr 4. W meczu o III miejsce spotkały się ponownie, dwie drużyny z tej samej grupy II. SP nr 8 zrewanżowało się za przegrany mecz grupowy z gospodarzami Belfra, zajmując III miejsce. IV miejsce – ZS nr 5 V miejsce – PWSZ – IILO VI miejsce – SP nr 2
Podczas Turnieju odbyła się zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Gabrysi Kuczmy podopiecznej Fundacji Czas Nadziei.