20170320 123204    W  dniu 20.03.2017r. drużyna ZS Nr3 w Sanoku uczestniczyła w półfinale wojewódzkiej Licealiady koszykówki chłopców. W turnieju rozegranym  w krośnieńskiej hali widowiskowo-sportowej udział wzięły drużyny ZSP 5 Krosno, LO Strzyżów, ZSE Brzozów.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy ZSP 5 Krosno a ZSE Brzozów rywalizacja przebiegała pod kontrolą drużyny z Krosna, która prowadziła przez cały mecz wygrywając  42:25.

Turniej, Nasi koszykarze prowadzeni przez Huberta Mańko, rozpoczęli od rywalizacji z LO Strzyżów.

Początek  meczu chłopcy zagrali nieco bojaźliwie oddając wiele niecelnych rzutów z czystych pozycji spod kosza lub z dystansu. Pierwsza połowa meczu zakończona celnym rzutem Pawła Indyka (4 TM) była bardzo wyrównana, wynik zatrzymał się na 13:12 dla Naszej drużyny. Po przerwie koszykarze ZS Nr 3 grali nieco chaotycznie, ale dzięki celnym rzutom Kuby Krzywińskiego i Kuby Strzemeckiego odskoczyli rywalowi na 5 punktów 22:17. Ostatnia kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu zawodnika LO Strzyżów, zmniejszając stratę do 3 oczek. (22:19). Jednak  dobrze dysponowany tego dnia Paweł Indyk (24pkt.) nie pozwolił na odrobienie strat rzucając 8pkt. z rzędu po dobrej zespołowej grze Naszych koszykarzy, którzy wygrali 37:19.

Drugi mecz chłopcy zagrali z gospodarzami turnieju ( ZSP 5 Krosno), którzy posiadali w swoim składzie chłopaków regularnie grających w lidze. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Naszych zawodników 2:0  potem 6:4. Od tego momentu coraz lepiej funkcjonowała gra obronna rywali, którzy wyszli na prowadzenie 9:7.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, a tablica wyników na koniec tej części gry wskazywała 16:14 dla gospodarzy.

Ostatnia kwarta była bardzo zbliżona do poprzedniej lecz na ok. 35sek. przed końcową syreną to koszykarze Naszej szkoły prowadzili 28:25 następnie na 2,6 sek. 28:27. Po przerwie na żądanie dla ZSP 5 Krosno fatalny błąd popełnili Nasi gracze faulując przeciwnika, który trafiając jeden z dwóch rzutów osobistych doprowadził do dogrywki. Stawka tego meczu w dodatkowym czasie gry, spowodowała nerwowość w poczynaniach obydwu  drużynom, lecz lepiej ze stresem poradzili sobie gospodarze wygrywając ostatecznie po rzutach wolnych 34:30.

W ostatnim meczu  o 3 miejsce w końcowej tabeli turnieju walczyły drużyny LO Strzyżów i  ZSE Brzozów.
Lepiej  poradził sobie zespół z Brzozowa pokonując licealistów 35:24.

Dzięki wygranej koszykarze z ” Miasta Szkła”  bezpośrednio awansowali do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w kwietniu, natomiast Nasi chłopcy pojadą 4 kwietnia (wtorek) do Stalowej Woli  na turniej barażowy, w którym będą walczyć o jedno miejsce w finale wojewódzkim.