DSCX 2951     Zespół Naszej szkoły w dniu 10.03.2017r. w  Ustrzykach Dolnych  udanie reprezentował powiat sanocki w rejonowym turnieju koszykówki chłopców, w którym rywalizowaliśmy z drużynami ZSL Ustrzyki dolne, ZST i A Lesko oraz ZSE Brzozów.

Turniej, Nasi koszykarze prowadzeni przez Huberta Mańko, rozpoczęli od rywalizacji z ZSTiA Lesko. Początekmeczu chłopcy zagrali konsekwentnie co pozwoliło na objęcie prowadzenia 8:2, lecz z upływem czasu popełniali proste błędy i końcówka spotkania była bardzo nerwowa gdyż drużyna z Leska doprowadziła do remisu 18:18.

Po przerwie na żądanie na ok.45sek. przed końcową syreną udaną akcję punktową za 2+1przeprowadzili Nasi i to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa21:19.

Drugi mecz chłopcy zagrali z gospodarzami zawodów,  rozgrywanych w kameralnej hali sportowej przy ZSP1 Ustrzyki dolne. Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy ZSL Ustrzyki dolne, którzy prowadzili 6:2 potem 10:4. Od tego momentu coraz lepiej funkcjonowała gra obronna Naszych koszykarzy, co zaprocentowało w późniejszej części meczu doprowadzając do wyrównania 14:14. W drugiej połowie grając konsekwentnie odskoczyliśmy gospodarzom na osiem punktów i do końca kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku wygrywając ostatecznie 31:20.

W ostatnim pojedynku koszykarze ZS Nr3 zmierzyli się z niepokonaną drużyną z ZSE Brzozów, zwycięstwo dawało wygraną w całym  turnieju i awans do półfinału wojewódzkiego z pierwszego miejsca z zaliczeniem meczu.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Brzozowa, który w swych szeregach miał kilku graczy dobrze rzucających z obwodu, jednak Nasi nie chcieli być gorsi i postraszyli rywala kilkoma celnymi rzutami z dystansu, dzięki czemu mecz był wyrównany i mógł się podobać zgromadzonej publiczności.

Na koniec pierwszej części gry, gdy wydawało się, że będziemy schodzić na przerwę ze stratą 2 punktów, udanym rzutem za 3pkt. popisał się Kuba Strzemecki (1TM)  i to my prowadziliśmy 17:16. Początek drugiej połowy to błędy popełniane przez obydwa zespoły a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na około 4min. przed końcem przerwę na żądanie wziął opiekun z Brzozowa i to był właściwy moment na poprawę gry w obronie i ataku. Dzięki wskazówkom p. Mańko, Nasi odskoczyli na 6pkt. Wówczas Brzozów postawił na obronę na całym boisku co było przysłowiowym „gwoździem do trumny”, gdyż  Nasi chłopcy bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne i przede wszystkim  zagrali skutecznie w ataku  wygrywając ostatecznie 35:26

Dzięki wygranej Nasi koszykarze awansowali do półfinału wojewódzkiego, które zostaną rozegrane dnia 20 marca b.r. w Krośnie.

 

Kolejność i wyniki spotkań:

ZS Nr 3 Sanok - ZST i A Lesko             21 : 19

ZSL Ustrzyki dolne - ZSE Brzozów         24 : 38

ZS Nr 3 Sanok - ZSL Ustrzyki dolne      31 : 20

ZST i A Lesko - ZSE Brzozów                  4 : 24

ZS Nr 3 Sanok - ZSE Brzozów              35 : 26

ZSL Ustrzyki dolne - ZST i A Lesko        27 : 25

Kolejność końcowa:

1.       ZS Nr 3 Sanok

2.       ZSE Brzozów

3.       ZSL Ustrzyki dolne

4.       ZSTiA Lesko

 

Skład drużyny naszej szkoły:

Indyk Paweł (4TM), Naleśnik Damian (4TM), Boutsikaris Haris (4TK), Moczarny Jacek (4TK), Stach Paweł (4TI), Olejarczyk Krystian (2TE), Kużniak Michał (2TE), Lewicki Szymon (2TF), Strzemecki Jakub (2TM), Krzywński Jakub (2TM), Kapcio Bartłomiej (2TS), Hałasik Maciej (1TE). Czmyr Marcin(2TF), Zimoń Marek (2TF), LatusekSzymon (1TS)

 

Opiekunem jest Hubert Mańko

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK