42-wice      W dniach 12 – 14.05.2017 r. w Elblągu odbył się XXIV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku Ogólnopolska Licealiada w kategorii chłopców. Reprezentacja Naszej Szkoły zajęła II miejsce uzyskując tytuł Wicemistrzów. W pierwszym dniu turnieju chłopcy wygrali w grupie kolejno: 6:0 z LO Gdańsk (bramki- J. Sujkowski 2, M. Brukwicki 1, P. Myćka 1, D. Januszczak 1, F. Kwolek 1)  oraz 5:0 z ZS Nr 1 Swarzędz  (bramki- J. Sujkowski 2, M. Brukwicki 3) zajmując pierwsze miejsce w grupie. W kolejnym meczu pokonaliśmy ZS Nr 2 Dębica 4:0 (bramki- M. Brukwicki 2, D. Januszczak 1, J. Sujkowski 1). Reasumując w tym dniu nie straciliśmy żadnej bramki pokonując wszystkich przeciwników po bardzo dobrej grze.

W drugim dniu turnieju w niedzielny poranek zmierzyliśmy się z  ZSP Łochów. Był to bardzo dobry i szybki mecz z obu stron trzymający w napięciu do ostatniej chwili. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 3:3 (bramki- J.Sujkowski 3) co w ostatecznym rozrachunku dało nam awans do półfinału z pierwszego miejsca, trafiając teoretycznie na słabszego przeciwnika. Półfinał okazał się jednostronnym widowiskiem Naszej Drużyny, pokonaliśmy ZST Szczecinek 4:0 (bramki- J. Sujkowski 2, M. Hnat 2). W wielkim finale spotkaliśmy się z  faworytem turnieju  ZST i P Nowy Targ (drużyna składająca się w całości z zawodników mistrza polski w kat. junior starszy oraz  czołowej drużyny ekstraligowej seniorów – UKS Wiatr Ludźmierz). Mecz  stał na bardzo wysokim poziomie. Minimalna porażka 3:2 z faworyzowanym przeciwnikiem wstydu nam nie przyniosła.

Królem strzelców turnieju został  Jakub Sujkowski (11 bramek).

Skład reprezentacji: Mateusz Olszowy (4TM), Jakub Sujkowski (4TF), Michał Nazarkiewicz (4TF), Maciej Brukwicki (3TF), Dominik Januszczak (4TS), Filip Kwolek (1TI), Patryk Myćka (1TS), Maciej Zygmunt (4TB), Marcin Hnat (2TA), Damian Brejta (4TM), Rafał Czytajło (3TI), Kacper Cęgiel (1TM).

Opiekun drużyny : p. Jarosław Dulęba

Serdeczne podziękowania kieruje cała drużyna oraz trener dla: Dyrekcji ZS Nr 3,Grupy A.D.R. Sp A. w Zagórzu, P.H.U. TRANSPRZĘT Czesław Grządziel, Starostwa Powiatowego w Sanoku, p. Grzegorza Bąka za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu  oraz p. Danielowi  Brukwickiemu za opiekę.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK