1 marca 2019r. w hali widowiskowo-sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku po raz pierwszy w historii odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców, gospodarzem którego był Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku.

Nasi szczypiorniści wszystkie swoje mecze, mimo ambitnej walki i gorącego dopingu z trybun, niestety przegrali. Jednak zapowiedzieli, że w przyszłym roku szkolnym zdobędą medal, jeśli zdołają awansować do finału. Należy nadmienić, iż naszą drużynę opuściło tylko kilku chłopców, natomiast uczniowie klas pierwszych już czekają na możliwość reprezentowania szkoły w przyszłym roku.

 

Poza zasięgiem w tym turnieju była drużyna V LO Mielec - obrońcy tytułu zdobytego przed rokiem. Pewnie wygrali swoje trzy mecze i to oni opuścili sanocką halę z tytułem Mistrza Województwa, największym pucharem i złotymi medalami. Uzyskali także prawo startu w Finale Ogólnopolskim, który w tym roku odbędzie się w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) w dniach 12-14 kwietnia.

 

Wyniki spotkań finałowych:

V LO Mielec - ZSEl. Rzeszów 27:12

V LO Mielec - CEZ Stalowa Wola 30:9

V LO Mielec - ZS Nr 3 Sanok 20:6

ZSEl. Rzeszów - CEZ Stalowa Wola 19:16

ZSEl. Rzeszów - ZS Nr 3 Sanok 14:9

CEZ Stalowa Wola - ZS Nr 3 Sanok 18:10

 

Kolejność końcowa

1. V LO Mielec

2. ZSEl. Rzeszów

3. CEZ Stalowa Wola

4. ZS Nr 3 Sanok

 

Zespół wystąpił w składzie:

Michał Czopor, Łukasz Drozd, Dawid Gocek, Maciej Hałasik, Arkadiusz Józefiak, Kacper Koss, Jakub Krzywiński, Krystian Kwiatkowski, Mateusz Kotowski, Łukasz Mołczan, Krzysztof Orłowski, Przemysław Pontus, Dawid Rafalski, Szymon Sawczyn, Patryk Szczepek, Mateusz Wasylewicz, opiekun - Hubert Mańko

Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku składa podziękowania Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku za możliwość organizacji turnieju finałowego w hali sportowej.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK