IMG 1921     Nasza szkoła będzie walczyć o medal w finale wojewódzkim Licealiady w piłce ręcznej, która odbędzie się najprawdopodobniej 1 lutego 2019 r. w Centrum Widowiskowo – Sportowym przy PWSZ w Sanoku.

Po pokonaniu ZSO w Brzozowie 17:12 i BZSZ w Ustrzykach Dolnych 18:10 w rejonowym turnieju piłki ręcznej chłopców rozgrywanym w hali sportowej sanockiej uczelni, Nasi szczypiorniści w dniu 14 grudnia br. udali się do Krosna, by rywalizować z I LO Krosno i ZS Iwonicz w półfinale wojewódzkim licealiady.

 

Oprócz wymienionych zespołów udział wzięli chłopcy reprezentujący ZSO Brzozów.

Drużyny, rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” z uwzględnieniem wyników spotkań z niższego szczebla rozgrywek.

Już pierwszy mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż naprzeciw siebie stanęli zwycięzcy zawodów rejonowych, I LO Krosno i ZS Nr 3 Sanok.

Wynik tego spotkania decydował, która drużyna będzie ” jedną nogą” w finale. Początek był nerwowy z obu stron, o czym świadczył wynik po 5 min 1:1. Na koniec pierwszej połowy drużyna z Krosna prowadziła 5:4. Po zmianie stron zawodnicy Naszej szkoły zaczęli lepiej grać w obronie i co najważniejsze skutecznie wykańczali swoje akcje. Po 24 min. gry to Nasi chłopcy prowadzili 7:5 i systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie wygraliśmy 11:5.

W drugim meczu ZS Iwonicz wysoko uległ ZSO w Brzozowie 9:16. Dzięki temu wynikowi wiadomo było, że jesteśmy w finale wojewódzkim, gdyż w bezpośrednich spotkaniach z Krosnem i Brzozowem byliśmy „górą”.

W kolejnym meczu piłkarze ręczni ZS Iwonicz musieli uznać wyższość szczypiornistów Naszej szkoły choć do przerwy był remis 5:5, to końcowy wynik na tablicy widniał 11:7 dla ZS Nr 3 w Sanoku.

Dzięki tej wygranej, chłopcy z kompletem punktów przypieczętowali awans do finału.

W ostatnim spotkaniu ZSO Brzozów pewnie pokonał I LO Krosno 17:6 i awansował do turnieju barażowego, który zostanie rozegrany w styczniu 2019r.

 

Wyniki końcowe:

       I LO Krosno - ZS Iwonicz            8 : 7 zaliczony mecz ze szczebla rejonowego

       ZS Nr 3 Sanok - ZSO Brzozów    17:12 zaliczony mecz ze szczebla rejonowego.

  ZS Nr 3 Sanok - I LO Krosno      11:5

  ZSO Brzozów  - ZS Iwonicz        16:9

  ZS Nr 3 Sanok - ZS Iwonicz       11:7

  ZSO Brzozów  - I LO Krosno       17:6

 

Kolejność końcowa:

1. ZS Nr 3 Sanok

2. ZSO Brzozów

3. I LO Krosno

4. ZS Iwonicz

 

Skład drużyny tworzyli:

Czopor Michał, Drozd Łukasz, Gocek Dawid, Hałasik Maciej, Józefiak Arkadiusz, Koss Kacper, Krzywiński Jakub, Rafalski David, Kwiatkowski Krystian, Kotowski Mateusz, Pontus Przemysław, Sawczyn Szymon, Szczepek Patryk, Orłowski Krzysztof, Mołczan Łukasz.

Opiekun: Hubert Mańko

Wszystkich chętnych, którzy będą przed lekcjami lub po zajęciach zapraszamy do kibicowania Naszym szczypiornistom, by mogli zdobyć historyczny medal dla szkoły, siebie i dla was.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK