IMG 0066Nasza szkoła ponownie walczyć będzie na szczeblu rejonowym Licealiady, która odbędzie się w Centrum Widowiskowo – Sportowym przy PWSZ w Sanoku w dniu 30 listopada 2018r.

W dniu 7 listopada 2018 roku w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku odbył się powiatowy turniej piłki ręcznej chłopców.

Do rywalizacji oprócz gospodarzy i naszej szkoły  przystąpiły reprezentacje ZS w Nowosielcach, II LO Sanok, ZS Nr 1 Sanok oraz ZS Nr 2 Sanok i ZS Nr 5 Sanok. Rozgrywki podzielono na część  grupową oraz finałową.

W pierwszej fazie zawodów drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, w których czas gry trwał zaledwie 12 minut, a wyniki przedstawiały się następująco:

Gr I

9 : 0

3 : 1

7 : 2

7 : 5

3 : 2

4 : 6

Gr II

I LO  Sanok

ZS Nr 5 Sanok

2 : 4

ZS Nr 1 Sanok

I LO Sanok

4 : 4  k. 7 : 5

ZS Nr 1 Sanok

ZS Nr 5 Sanok

3 : 6

Do finału awansowały drużyny: ZS Nr 3 Sanok, ZS Nowosielce,  ZS Nr 1 Sanok, ZS Nr 5 Sanok, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem wyników osiągniętych w meczach grupowych.

FINAŁY:

ZS Nr 1 Sanok  -  ZS Nr 5 Sanok     3 : 6 zaliczony mecz z grupy

ZS Nr 3 Sanok  -  ZS Nowosielce     9 : 0 zaliczony mecz z grupy

ZS Nr 3 Sanok  -  ZS Nr 5 Sanok     7 : 1

ZS Nr 1 Sanok  -  ZS Nowosielce     0 : 5

ZS Nr 3 Sanok  -  ZS Nr 1 Sanok     5 : 2

ZS Nr 5 Sanok  -  ZS Nowosielce     5 : 5  k. 1 : 0

Kolejność końcowa:

1. ZS Nr 3 Sanok
  2. ZS Nr 5 Sanok
  3. ZS Nr 1 Sanok
  4. ZS Nowosielce
  5. II LO  Sanok
  6. ZS Nr 2 Sanok
  7. I LO  Sanok

Skład drużyny tworzyli:

Czopor Michał, Drozd Łukasz , Gocek Dawid , Hałasik Maciej , Józefiak Arkadiusz , Koss Kacper , Krzywiński Jakub , Kucharski Mateusz , Kwiatkowski Krystian, Mateusz Kotowski, Matusik Oskar, Łukasz, Pontus Przemysław, Sawczyn Szymon, Szczepek Patryk, Wasylewicz Mateusz.

Wszystkich chętnych, którzy będą przed lekcjami lub po zajęciach zapraszamy do kibicowania Naszym szczypiornistom, by mogli awansować na wyższy szczebel rozgrywek.