AWANS SZCZYPIORNISTÓW

DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

W dniu 02.12.2010 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie odbyła się Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W turnieju oprócz gospodarzy i Naszej Szkoły uczestniczył BZSZ Ustrzyki Dolne. Ponadto miał zagrać mistrz powiatu leskiego lecz ostatecznie zrezygnował z przyjazdu do Brzozowa.

Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. W wyniku losowania nasi zawodnicy wystąpili w meczu otwierającym turniej, a ich rywalem był zespół gospodarzy (I LO Brzozów).

W roku ubiegłym, podczas turnieju na tym samym szczeblu rozgrywek, nasi szczypiorniści zremisowali z I LO i teraz chcieli odnieść zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0, następnie doszło do wyrównania 3:3. Niestety chwilę później było już 3:6. Zawodnicy Brzozowa odskoczyli dzięki dobrej organizacji gry. Nasi piłkarze ręczni  jednak nie załamywali się i grali konsekwentnie, stosując się do taktycznych założeń, przekazanych przez trenera Huberta Mańko.

Dzięki temu do szatni schodziliśmy  tylko z jednobramkową stratą 6:7. Niestety podczas jednej z akcji  w tej części spotkania kontuzji doznał Marcin Penar, co spowodowało osłabienie drużyny.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramek dla zespołu z Brzozowa. Nasi zawodnicy wyszli do gry mało skoncentrowani. Zaczęła szwankować zarówno ofensywa jak i gra w obronie. Gospodarze natomiast systematycznie powiększali  przewagę, która w pewnym momencie wyniosła 5 bramek (13:8).

Widząc nieporadność swoich zawodników, trener Hubert Mańko wziął przerwę na żądanie i udzielił solidnej reprymendy, gdyż Nasi przestali grać zespołowo, co było ich atutem pierwszej połowie. Dokonał kilku zmian jednak gospodarze byli tego dnia bardzo dobrze dysponowani i utrzymywali przewagę (16:11).

W pewnym momencie, grając  z przewagą dwóch zawodników, mieliśmy okazję do zniwelowania strat, jednak zabrakło celnych rzutów. Naszym zawodnikom  grało się źle, do tego doszła nieco słabsza w tym dniu dyspozycja bramkarza, który na niższym szczeblu bronił bardzo dobrze. Nie mogliśmy znaleźć recepty na gospodarzy, którym
w tym dniu wychodziło praktycznie wszystko i przegraliśmy ostatecznie 13:18.

W drugim meczu pomiędzy I LO w Brzozowie a BZSZ Ustrzyki Dolne było podobnie. Pierwsza połowa rozpoczęła się od prowadzenia zawodników BZSZ 2:0 ale gospodarze szybko doprowadzili do remisu.

Mecz w tej części gry był wyrównany a do przerwy gospodarze prowadzili tylko 2 bramkami ?? Druga połowa to już dominacja drużyny z Brzozowa, która ostatecznie rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść w stosunku ? 23:14

Dzięki tej wygranej brzozowscy szczypiorniści zapewnili sobie awans do półfinału wojewódzkiego
z pierwszego miejsca.

W meczu o drugie miejsce w turnieju zmierzyli się gracze ZS nr 3 Sanok i BZSZ Ustrzyk Dolnych.

Zwycięzca tej rywalizacji miał zapewniony awans na wyższy szczebel rozgrywek. Naszym zawodnikom wystarczał remis ale za cel postawili sobie wygraną i ta sztuka im się udała. Jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo, choć pierwsza połowa na to wskazywała, gdy prowadziliśmy 5:2, później 8:4.

Nasi szczypiorniści  za szybko uwierzyli w sukces i zaczęli  grać nonszalancko w ataku, tracąc kilka piłek. Zawodnicy

z Ustrzyk widząc co się dzieje, wzięli się do odrabiania strat i przed przerwą doprowadzili do remisu 9:9.

Druga połowa rozpoczęła się od prowadzenia zawodników BZSZ 10:9. Mecz stał się bardzo emocjonujący, gdyż żadna z drużyn nie mogła odskoczyć przeciwnikowi. Wynik przez cały czas oscylował wokół remisu. Nasi gracze nie potrafili wykorzystać kilku dobrych okazji strzeleckich, natomiast  zawodnicy z Ustrzyk spisywali się coraz lepiej
w ataku, wychodząc na prowadzenie 13:12.

Wówczas trener Hubert Mańko wziął czas aby nie dopuścić do powtórki z pierwszego meczu. W trakcie przerwy udzielił cennych wskazówek i dokonał kilku zmian, m.in. w bramce. Przyniosło to efekty, gdyż nasi zawodnicy najpierw doprowadzili do wyrównania, by potem wyjść na prowadzenie i nie oddać go do końca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 21:14.

Dzięki wygranej, szczypiorniści Naszej szkoły awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się jeszcze
w grudniu w Krośnie.

Skład reprezentacji ZS Nr 3:

Górecki M., Maślak K., Bolanowski R., Ścieranka B., Marcinik M., Krawczyk J., Śmigiel M., Fejdasz R., Szczudlik M., Pietryka D., Łazor D., Kozimor D., Furdak T., Antoniewicz M., Penar M., Pietrów T.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK