Prosze wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli o zapoznanie się na stronie men.gov.pl z dokumentem:

W związku z tym dyrektor szkoły organizuje maturę próbną dla wszystkich chętnych.

Jeśli to będzie zrobione jak w egzaminie próbnym Szkoły Podstawowej  z języka polskiego, to uczeń ma  gotowy arkusz do wypełnienia - nic nie drukuje. Robi tylko zapisz i dołącza w formie załącznika do maila.
W przypadku zadań z innych przedmiotów w razie potrzeby będzie można zrobić zdjęcie,  skan itp i dołączyć do maila jako załącznik.

Sposób nadsyłania prac do poprawy:

Wysyłamy maila z rozwiązanym arkuszem po każdym egzaminie na adres:

1. Nazwa maila np. "Matematyka pp - Jan Kowalski klasa 4TI" do tego załączniki
2. Termin przesłania: zaraz po egzaminie
w wyjątkowych przypadkach, gdy uczeń w czasie egzaminu nie ma dostępu do komputera itp. - może wysłać rozwiązania póżniej, ale tylko w dniu egzaminu - po wcześniejszym zgłoszeniu wychowawcy klasy.
3. Po otrzymaniu maili wszystkich uczniów nauczyciele dostaną do poprawy prace uczniów.
4. Nauczyciele korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.
 - w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
 - podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą (wiem, że takie lekcje się odbywają na bieżąco);
 - w postaci komentarzy w pliku, jeżeli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym .

Każdy uczeń rozwiązuje arkusz w godzinach okreslonych przez oke ( w ramach możliwości) np. 2.04 od godziny 9:00 uczeń pobiera arkusz z polskiego i rozwiązuje go przez 170 minut.Każdy inny podobnie. Tutaj nie chodzi o zdawanie przez 6 godzin przy wsółpracy z internetem  i wysłanie nauczycielowi do poprawy. Za to nie będzie ŻADNYCH OCEN. Tutaj chodzi żeby uczeń usiadł i przez ......(tyle minut ile wynika z rodzaju egzaminu) rozwiązał tyle na ile go stać, bez współpracy z innymi uczniami i internetem.
Jak przekazuje CKE   "Egzamin ten jest organizowany wyłącznie dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży wyłącznie po ich stronie".

Dyrekcja szkoły