IMG_119 i 26 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku odbyła się
V edycja konkursu języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych
„Kennst du die deutsche Sprache?”, zorganizowanego przez nauczycielki
germanistki A. Grzyb, E. Hawryłko, W. Mackiewicz, A. Szewczyk
i U. Woźniak. W konkursie uczestniczyło 43 uczniów klas 1-3 z Sanoka
(I LO, II LO, ZS Nr 1, ZS Nr 2, ZS Nr 3) i Leska (I LO).
Konkurs obejmował zadania z zakresu matury podstawowej i rozszerzonej.


Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia wszystkich sprawności językowych: w części pisemnej rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego oraz pisania;  w części ustnej umiejętności mówienia na podstawie ilustracji oraz materiału stymulującego. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności.

Zwyciężczynią została P. Ogorzałek (I LO Lesko), drugie miejsce zajęła M. Hnat (II LO Sanok), trzecie K. Baran (I LO Sanok). Wyróżnienia otrzymali: A Pisula (II LO Sanok), P. Wołoszyn (ZS Nr 3 Sanok), A. Szajnowska
(I LO), M. Pitrus (I LO Sanok) oraz J. Hańska (I LO Sanok).
Gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w następnej edycji. Składamy również serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom oraz sponsorom tj. Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego, wydawnictwom BC Edukacja, PWN i WSiP.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK