zdj16

 

Tym razem u nas… To już po raz kolejny w naszych progach zawitali Goście zza granicy. Jaki był powód? Znowu Erasmus!!!

Przypomnijmy. Nasza szkoła od wielu lat realizuje projekty unijne, dzięki którym uczniowie mają zasponsorowane wyjazdy zagraniczne. Tam poznają lokalną kulturę i tradycje, odwiedzają najbardziej charakterystyczne miejsca, ćwiczą umiejętności potrzebne w edukacji i samokształceniu oraz przełamują bariery językowe. W ostatnim czasie przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku odwiedzili Słowenię, Hiszpanię i Turcję. Tym razem uczniowie właśnie z tych państw przyjechali z rewizytą do Polski.

To tu odbyła się ostatnia mobilność projektowa, którą rozpoczęto w Krakowie i Oświęcimiu. Poznawanie lokalnej kultury, tradycji, zabytków – to element działań edukacyjnych, który dodatkowo przyczynił się do pozyskania interesujących materiałów, potrzebnych do dalszych działań – już na terenie sanockiej placówki oświatowej. Zaplanowano zatem warsztaty, laboratoria, ćwiczenia, wizualizacje. Uczniowie pod czujnym okiem edukatorów zapoznawali się z możliwościami narzędzi internetowych i programów komputerowych (web 2.0), poznając efekty zastosowania tych narzędzi w praktyce. Dzieląc się spostrzeżeniami i wnioskami, młodzież zza granicy chętnie przypatrywała się dodatkowym formom edukacji, stosowanym w polskiej szkole. Wykorzystanie maszyn CNC, stosowanie programów komputerowych, łączenie teorii z praktyką było możliwe dzięki uczestniczeniu w warsztatach zorganizowanych przez przedstawicieli ZS3 i RCRE w Sanoku.

Pozyskaną wiedzę próbowano wykorzystać w trakcie zajęć z zastosowaniem programów typu Publisher, PowerPoint, Photoshop, Movavi. Dodatkowo karaoke, zajęcia sportowe i taneczne pozwalały przełamywać barierę językową i uatrakcyjnić działania projektowe. Obowiązkowym elementem wizyty w Sanoku było poznanie lokalnej historii, tradycji, zabytków, instytucji współpracujących z ZS3. Odwiedzono zatem Muzeum Budownictwa Ludowego, Muzeum Historyczne, SDK, Autosan, OHP, bibliotekę, Mediatekę. Uwieńczeniem wizyty było poznanie typowego polskiego jedzenia w trakcie warsztatów prowadzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich w miejscowości Wujskie.

Kreatywność i innowacyjna edukacja oraz polska gościnność na długo pozostanie w pamięci zagranicznych uczestników, bowiem już planują ponownie wrócić do nas z nowym projektem. Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów do czynnego angażowania się w kolejne projekty unijne, realizowane przez naszą szkołę.

Jednocześnie dziękujemy za współpracę: Dyrekcji i Przedstawicielom Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Dyrekcji i Przedstawicielom Muzeum Historycznego w Sanoku, Dyrekcji SDK, Dyrekcji i Przedstawicielom Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku, Wójtowi i Przedstawicielom Gminy Sanok, Pani Sołtys miejscowości Wujskie, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Wujskie i wszystkim innym, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia działań projektowych.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK