krewTo, co robimy dla siebie umiera wraz z nami.

To, co robimy dla innych i świata pozostaje nieśmiertelne.”

                                       A. Pike

 

Od 2004 roku krwiodawcy z całego świata obchodzą swoje święto 14 czerwca.

 

Światowy Dzień Krwiodawcy to wyraz wdzięczności za ich bezinteresowną pomoc i poświęcenie. Patronat nad obchodami Światowego Dnia Krwiodawcy sprawują: Światowa Organizacja Zdrowia, Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc, Międzynarodowe Towarzystwo Transfuzjologiczne oraz Międzynarodowa Federacja Organizacji Krwiodawców.

Na Dzień Honorowego Krwiodawcy wybrano datę urodzin austriackiego lekarza patologa i immunologa Karla Landsteinera, który jako pierwszy dokonał podziału krwi na trzy grupy. W 1930 roku otrzymał za swoje badania nagrodę Nobla.

Uczniowie naszej szkoły w ciągu ostatniego roku szkolnego oddali 13,10 litrów krwi.

Klub Honorowych Dawców krwi w naszej szkole liczy 15 uczniów, jest to najliczniejsza i najbardziej aktywna grupa ze wszystkich sanockich szkół.

 

 1. Bryndza Kamil     900 ml.
 2. Czopor Kamil     900ml.
 3. Demkowicz Damian     450ml.
 4. Kucaba Szymon     900ml.
 5. Leśniak Mateusz     450ml.
 6. Latusek Patryk     900ml
 7. Milasz Konrad     1250ml.
 8. Nowicki Damian     900ml.
 9. Pasztor Damian     450ml.
 10. Pietrasz Tomasz     900ml.
 11. Prenkiewicz Karol     1250ml.
 12. Pytlowany Mikołaj     450ml.
 13. Rymarowicz Jakub    1250ml.
 14. Sokołowski Kacper     900ml.
 15. Wójcik Jarosław     1250 ml.

 

Wszystkim honorowym dawcom krwi w  naszej szkole życzymy z okazji ich święta wszystkiego najlepszego.

Krew można oddawać codziennie (również w czasie wakacji) w godz. od 7:00 do 15:00 w budynku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Konarskiego 24 w Sanoku - zaświadczenia można przynieść we wrześniu.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK