W dniach 25-26 maja, klasa 2P uczestniczyła w wycieczce klasowej do Wetliny. Pod opieką przewodnika Pana Huberta i opiekunów, uczniowie wyruszyli z Przełęczy Wyżnej w kierunku Połoniny Wetlińskiej. Na szlaku zobaczyli pomnik Jerzego Harasymowicza oraz „Pomnik ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc”. Uczniowie na Połoninie Wetlińskiej podziwiali panoramę nie tylko z połoniny ale też z tarasów widokowych przy schronisku zobaczyli min. połoninę Caryńską, Mała i Wielką Rawkę, Bukowe Berdo, Tarnicę oraz pasmo Otrytu. Z Połoniny Wetlińskiej uczestnicy wycieczki przeszli do Przełęczy Orłowicza skąd większa część wyszła na szczyt Smereka. Kolejnym punktem było zejście do schroniska „Pod Wysoką Połoniną”, które prowadzi rodzina państwa Ostrowskich. O zamiłowaniu do gór oraz pasji ratownictwa górskiego ciekawie opowiadał pan Tomasz Ostrowski - gospodarz schroniska i za razem instruktor oraz ratownik GOPR-u. Drugi dzień to rozrywka Paintball, czyli dobra i bezpieczna zabawa gwarantująca emocje, adrenalinę, ruch oraz wspólne działanie. Była to bardzo udana wycieczka, wspólne chwile zostaną z nami na długi czas.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK