Jasełka 31

   Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole „niebo i piekło zawrzało”. Uczniowie pod okiem opiekunów przygotowali „niebiańsko-piekielną rozgrywkę”
   Artystycznie opowiedziana historia wywołała u widzów dreszczyk emocji – dwa obozy walczyły ze sobą o ważne informacje, władzę i o … kołyskę. W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i przeszkodzić w narodzeniu Syna Bożego oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych doradców i świetnych pomocników.

Mieszkańcy nieba usilnie próbowali zaradzić smutkom Archanioła. Diabły za wszelką cenę obmyślały jak zwieść ludzi, jak sprawić żeby młodzież kolęd nie śpiewała, uśmiechu zapomniała, brzuchy pełne łakoci miała. Mimo usilnych starań Diabłów, które sprytnie próbowały ukraść kołyskę Dzieciątka, pojedynek, na szczęście dla ludzkości, zakończył się wygraną nieba. Bóg stał się obecny pośród nas, aby i w naszym życiu dobro mogło zwyciężyć. Ciekawy scenariusz, realistyczna scenografia i profesjonalna gra młodych aktorów trafiły ze swoim przekazem nawet do najbardziej opornych odbiorców.
   Akademia została uświetniona występem szkolnego zespołu muzycznego, który pięknie wykonanymi kolędami wprowadził nas w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.

 

ZOBACZ:    FILM_1    FILM_2

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK