image13

Po sobotniej wycieczce na klify Slieve League oraz niedzielnej wizycie w siłowni lub na pływalni wszyscy byli gotowi do podjęcia kolejnych wyzwań. Tym bardziej, że póki co pogoda dopisuje.

Jakub, przedstawiciel informatyków relacjonuje:

„Pracuje dla szkoły w Ballinie o irlandzkiej nazwie Gaelscoil na gCeithre Maol. Obecnie zajmuję się tworzeniem dla nich nowej i bardziej rozbudowanej strony internetowej za pomocą Wix, HTML oraz CSS, gdyż poprzednia była niedokończona i przestarzała. Szkoła potrzebowała zmian aby się zareklamować tym samym zwiększając ilość uczniów. Na ten moment opracowałem układ strony, który będę wypełniać przygotowaną przez szkołę treścią."

Z kolei mechanicy obróbki skrawaniem raportują, że:

'Pracujemy w firmie Abtech precision, która znajduję się około 10 minut drogi od naszego miejsca pobytu w Sligo.

W firmie pracujemy nad różnymi rzeczami, w zależności od tego co w danej chwili jest potrzebne, od wykańczania elementów na szlifierce do pracy jako operator obrabiarki.

Firma specjalizuje się w obróbce zarówno miękkich materiałów takich jak tworzywa sztuczne jak i twardych metali jak np. tytan.

Firma posiada obrabiarki od firm Mazak oraz Doosan. Od standardowych frezarek i tokarek CNC po centra obróbcze.

W pierwszy dzień pracy, po zapoznaniu się z zasadami panującymi w firmie otrzymaliśmy pierwsze zadania do wykonania.

Patryk miał za zadanie wykończyć elementy za pomocą dremela, za to Karol stanął na frezarce.

Aktualnie obaj pracujemy na obrabiarkach, oprócz wytwarzania elementów naszym zadaniem jest też sprawdzanie co kilka bądź kilkanaście elementów czy wymiary są zgodne z podaną tolerancją."

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK