image09   Nie od dzisiaj wiadomo, że w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku realizowane są projekty unijne, w ramach których uczniowie mogą odwiedzić zagraniczne szkoły partnerskie. Tym razem przedstawiciele naszej placówki oświatowej polecieli do Włoch. Oprócz poznana zasad funkcjonowania szkoły i realizowania obowiązku edukacyjnego, nasza młodzież odwiedziła malownicze tereny Sycylii, m.in. Messynę, Katanię, Torre Faro, Piazzę Armerinę, Taorminę. Wyzwaniem dla niektórych była wspinaczka na wulkan Etna czy kąpiel we wzburzonym morzu. Warto podkreślić, że wspólne działania na terenie szkoły mocno zbliżyły międzynarodowych przedstawicieli spotkania, pochodzących z Turcji, Estonii, Hiszpanii, Portugalii, no i oczywiście z Włoch oraz z Polski. Efektem prac były samodzielnie przygotowane puzzle 3D, zawierające kolaż zdjęć z poprzednich spotkań zagranicznych. Zupełnie nowym doświadczeniem okazały się zajęcia artystyczne, stanowiące nietypowy theatrical performance. Takie działania pozwalają uatrakcyjnić naukę szkolną, poszerzyć wiedzę oraz rozwinąć umiejętności, przy pokonywaniu własnych słabości i lęków.

 

     Podsumowaniem wyjazdu była wizyta w Rzymie – możliwość odwiedzenia najważniejszych miejsc, znanych niektórym uczniom jedynie z  książek czy telewizji, dopełniła całości pobytu.

Dlatego szczerze zachęcamy uczniów do angażowania się w kolejne projekty realizowane przez Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK