18.05.2022 klasa 3TE wraz z opiekunem Jerzym Szymańskim uczestniczyła w wycieczce szkolnej do rozdzielni SN/nn w Sanoku. Po przybyciu na miejsce zwiedzaliśmy teren rozdzielni SN/nn oraz całą dyspozytornię i system zabezpieczeń. Celem wycieczki było poznanie zasad rozdziału energii elektrycznej i przesyłu energii do odbiorców oraz związane z tym problemy. Poznaliśmy również zasady zabezpieczania linii i stacji oraz kompensacji mocy biernej w systemie elektroenergetycznym. Z pobytu w rozdzielni byliśmy bardzo zadowoleni – udała nam się pogoda i zobaczyliśmy wszystko, co nas interesowało. Poniżej przedstawiamy zdjęcia wykonane na terenie rozdzielni – między innymi: system linii dwutorowej rozdzielni, sprzęgło systemowe, transformatory główne rozdzielni 110/15 kV, dyspozytornię i inne.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK