image017 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Informatyczny z wiedzy i umiejętności posługiwania się technikami tworzenia stron internetowych opartych na platformie WORDPRESS, która była najpierw poznana przez uczniów biorących udział w praktykach w Irlandii w ramach projektu Erasmus+ "Teoria w praktyce: nauczyciele i uczniowie w firmach", a następnie poprzez proces upowszechniania rezultatów projektu stała się znana wszystkim informatykom i programistom z klas trzecich i czwartch, którzy wzięli udział w konkursie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu, który sprawdzał ogólną wiedzę z zakresu języka HTML oraz kaskadowego arkusza stylów jakim jest CSS. Po rozwiązaniu testu uczniowie przystąpili do części drugiej, która polegała na napisaniu strony internetowej o tematyce: "Rok 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza". Uczniowie na rozwiązanie testu, który składał się z 15 pytań otwartych, przeznaczone mieli 30 minut, a na część praktyczną około 4 godziny.

Komisja konkursowa w składzie Pan Roman Rymar oraz Pan Karol Szałajko do oceny brała pod uwagę liczbę punktów uzyskanych z testu oraz liczbę punktów za wykonanie strony internetowej. Część praktyczna była oceniana pod względem: poprawności kodu HTML, poprawności kodu CSS, zaawansowania znajomości CSS oraz wyglądu strony (kolorystyka, układ, rozmieszczenie).

Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Wójcicki, uczeń klasy 2 na kierunku technik programista, zdobywając w sumie 24/25 punktów.

Drugie miejsce zdobył Jakub Opar, uczeń klasy 4 na kierunku technik informatyk, zdobywając w sumie 20/25 punktów.

Trzecie miejsce zdobył Sylwester Ogarek, uczeń klasy 4 na kierunku technik informatyk, zdobywając w sumie 19/25 punktów.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody Dyrektora Szkoły.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK