image02

   W listopadzie przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku uczestniczyli w międzynarodowych spotkaniach w Bursie (drugim największym mieście Turcji). Działania te były realizowane w ramach projektu pt. „Güncellenen Geleneksel Sanatlar” („Zaktualizowane sztuki tradycyjne”) z programu Erasmus+.

W/w projekt ma na celu przybliżenie młodzieży szkolnej tradycji i dziedzictwa narodowego państw Europy i nie tylko. Kształtowanie wrażliwości na odmienność kulturową, religijną czy nauka języków obcych to wartości dodane tych działań.

 

Istotnym elementem projektu jest rozwijanie kompetencji twórczych, kreatywności, odmiennego - nowego spojrzenia na tradycyjną sztukę. Dlatego jako główny cel uczestnicy projektu przyjęli unowocześnianie dawnej twórczości. Pierwszym etapem było poznanie historii „Teatru cieni”, którego kolebką jest właśnie turecka Bursa, a następnie opracowanie „Hacivat and Karagöz Performens” – tradycyjnej sztuki teatralnej w nowym wydaniu z zastosowaniem nowoczesnych technologii informacyjnych (opracowanie filmu w technologii 3D). Dopełnieniem działań stały się projekcje multimedialne opracowane przez międzynarodową grupę z Włoch, Portugalii, Estonii, Hiszpanii, Turcji i Polski.

Zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w dalsze działania, bowiem kolejne zadania będą realizowane w Estonii.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK