informatyk

Jak co roku w dniu 23.11.2021 zakończył się w naszej szkole konkurs informatyczny „INFORMATYK ROKU 2021/2022” przeznaczony dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich (technik informatyk). Konkurs składał się z dwóch etapów i eliminacji. Obejmował wiedzę z zakresu administrowania systemami operacyjnymi (Windows i Linux) oraz diagnostyki komputerowej. Na każdym etapie konkursu uczniowie rozwiązywali elektroniczny (przy komputerze) test składający się z 40 pytań zamkniętych, a wyniki poznali zaraz po zakończeniu testu przez wszystkich uczestników. Do konkursu zgłosiło się po 6 osób z każdej klasy. Przeprowadzenie eliminacji miało na celu wyłonienie trzech najlepszych osób z każdego oddziału. Najlepsi uczniowie poszczególnych oddziałów klas informatycznych przystąpili do I etapu konkursu, który miał na celu wytypować LIDERA (przedstawiciela) wszystkich oddziałów klas pierwszych, drugich oraz trzecich.

 

Liderem klas pierwszych został – Jakub Dmitrzak z klasy 1I – zdobywając 21/40pkt

Liderem klas drugich został – Eryk Łukowicz z klasy 2I – zdobywając 25/40pkt

Liderem klas trzecich został – Kacper Widurski z klasy 3I – zdobywając 31/40pkt

Uczniowie zdobywając tytuł LIDERA, otrzymują dyplom, który daje im prawo do otrzymania jednostkowej oceny celującej z przedmiotu diagnostyka i naprawa urządzeń techniki komputerowej. Zwycięzcy I etapu będą mieli również podwyższoną ocenę o jeden stopień na koniec roku szkolnego. (wg regulaminu konkursu)

Po I etapie Liderzy poszczególnych poziomów kształcenia przystąpili do II etapu konkursu, który wyłonił najlepszego z najlepszych, czyli INFORMATYKA ROKU 2021/2022 , którym został

Kacper Widurski

INFORMATYK ROKU 2021/2022 otrzymuje dyplom uprawniający do otrzymania oceny celującej z przedmiotu diagnostyka i naprawa urządzeń techniki komputerowej na koniec roku szkolnego. (wg regulaminu konkursu)

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczyciel przedmiotów informatycznych w ZS3 p. Karol Szałajko.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK