erasmus

Już w najbliższą niedzielę 12 września do Irlandii uda się 25 osobowa grupa naszych koleżanek i kolegów. Będą oni odbywali miesięczne praktyki zawodowe w irlandzkich firmach oraz zwiedzali najpiękniejsze zakątki Zielonej Wyspy. Miejscem pobytu grupy będzie Sligo – urokliwe miasteczko, położone nad oceanem, a od strony lądu otoczone górami.

 

Dla realizacji głównego celu pobytu uczestnicy będą musieli zaprezentować i rozwinąć swoje kompetencje zawodowe w anglojęzycznym środowisku pracy: informatycy będą m.in. w firmie Kudosh Health pracowali nad tworzeniem i zarządzaniem treścią stron www jak i tworzeniem aplikacji sieciowych. Mechanicy o specjalności obróbki skrawaniem w firmie AOL Engineering będą mieli szansę zapoznać się z najnowocześniejszymi obrabiarkami, podczas gdy mechanicy pojazdów samochodowych będą diagnozowali i naprawiali auta w nowocześnie wyposażonych warsztatach samochodowych. Mechatronicy będą m.in. pracowali przy instalowaniu instalacji alarmowych i przeciwpożarowych w firmie Poweright, a elektrycy w firmie KC Electrical Contractor będą zakładali instalacje elektryczne w nowo wybudowanych budynkach.

 

Ale nie samą pracą człowiek żyje. Dlatego też program pobytu przewiduje weekendowe wycieczki do Dublina, na klify Slieve League czy na malowniczy półwysep Bellmullet. Nie brak również atrakcji w najbliższej okolicy Sligo jak góra Knocknerea z majestatycznym kurhanem na szczycie czy spacer u stóp Ben Bulbena - „stołowej góry", która dominuje nad miastem. Jeśli komuś będzie to za mało, to będzie miał szansę, na podstawie otrzymanego miesięcznego karnetu, codziennie skorzystać z centrum sportu i poćwiczyć na siłowni czy popływać w basenie. Możliwe też będzie spędzanie czasu na zakupach w jednym z dwóch centrów handlowych

 Całe przedsięwzięcie jest wynikiem realizacji projektu Erasmus+ „Teoria w praktyce: nauczyciele i uczniowie w firmach". Uczestnicy, nie tylko nie muszą płacić za podróż, zakwaterowanie i wyżywienie ale również otrzymują 600 euro kieszonkowego na własne wydatki.

 Informacja dla zainteresowanych – kolejny wyjazd już w styczniu 2022 (dla uczniów klas trzecich na podbudowie gimnazjum). Wkrótce pojawią się informacje na temat rekrutacji uzupełniającej.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK