W dniu 8 listopada 2017 roku w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku odbył się powiatowy turniej piłki ręcznej chłopców.

Do rywalizacji oprócz gospodarzy i Naszej szkoły  przystąpiły reprezentacje ZS w Nowosielcach, II LO Sanok, ZS Nr 1 Sanok oraz ZS Nr 2 Sanok i ZS Nr 5 Sanok. Rozgrywki podzielono na część  grupową oraz finałową.

W pierwszej fazie zawodów drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, w których czas gry trwał zaledwie 10 min., a wyniki przedstawiały się następująco:

Gr I

7 : 3

1 : 3

3 : 3  k. 2 : 0

4 : 5

8 : 2

3 : 0

Gr II

I LO  Sanok

ZS Nr 1 Sanok

3 : 4

ZS Nr 2 Sanok

I LO Sanok

2 : 2  k. 2 : 1

ZS Nr 1 Sanok

ZS Nr 2 Sanok

2 : 0

W  kolejnej  części rozgrywek spotkały się ze sobą drużyny ZS Nr 5 Sanok oraz ZS Nr 1 Sanok, z których lepszą okazała się ta pierwsza pewnie zwyciężając „Ekonomik” 5:1.

W drugim meczu półfinałowym Nasi szczypiorniści zmierzyli się z sąsiadami zza miedzy pewnie pokonując ekipę ZS Nr 2   7:1. Dzięki tej wygranej znaleźliśmy się w ścisłym finale, w którym ponownie zagraliśmy z ZS Nr 5.

Mecz  o 1 miejsce był  zupełnie innym spotkaniem, niż to w grupie, gdyż Nasi chłopcy wyciągnęli wnioski, popełniali zdecydowanie mniej strat, poprawili grę w obronie oraz skuteczność co pozwoliło pewnie pokonać ZS Nr 5 7:2, sięgając po tytuł mistrza na szczeblu powiatowym.

W grze o 3 miejsce ZS Nr 1 pokonał ZS Nr 2  3:1.

Kolejność końcowa:

1. ZS Nr 3 Sanok
  2. ZS Nr 5 Sanok
  3. ZS Nr 1 Sanok
  4. ZS Nr 2 Sanok
  5. II LO  Sanok
  6. ZS Nowosielce
  7. I LO  Sanok

Po dwóch latach przerwy Nasza szkoła ponownie walczyć będzie na szczeblu rejonowym Licealiady, która odbędzie się w Centrum Widowiskowo – Sportowym przy PWSZ w Sanoku w dniu  8 grudnia 2017r.

Wszystkich chętnych, którzy będą przed lekcjami lub po zajęciach zapraszamy do kibicowania Naszym szczypiornistom, aby mogli awansować na wyższy szczebel rozgrywek.