zdj13 W dniu 27 września w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (MOSiR), w Sanoku odbyły się zawody rejonowe dziewcząt i chłopców w lidze lekkoatletycznej.
Zawody składały się z konkurencji biegowych (4x100m, 100m, 200m, 400m, 800m/1500m) oraz konkurencji technicznych (skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, rzut oszczepem, rzut dyskiem).
Nasza szkoła wystawiła reprezentację zarówno chłopców jak i dziewcząt.
Dziewczęta zakończyły udział w zawodach na 6 miejscu, chłopcy zwyciężyli, co dało im awans do Finału Wojewódzkiego - który odbędzie się w przyszłym roku w maju.

Czytaj więcej: Liga lekkoatletyczna - awans chłopców do Finału Wojewódzkiego

zdj0524.05.2023 r. drużyna lekkoatletyczna ZS Nr 3 w Sanoku uczestniczyła w mistrzostwach województwa, które odbyły się w Stalowej Woli. Nasi zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach:

- bieg na 100m,

- bieg na 800m,

- bieg sztafetowy 4x100m,

- skok w dal,

- skok wzwyż,

- pchnięcie kulą.

Cała drużyna bardzo dobrze przygotowana do zawodów zaprezentowała się znakomicie, co pozwoliło zająć 6 miejsce w województwie - najlepszy wynik w ostatnich latach.

Czytaj więcej: VI miejsce w województwie – ogromny sukces chłopców w Lidze Lekkoatletycznej

image08

05.10.2022 r. odbyły się zawody rejonowe w lidze lekkoatletycznej na stadionie Wierchy. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny - dziewcząt i chłopców. Konkurencje składające się na wynik to: blok szybkościowy (biegi na 100, 200, 400 m), blok wytrzymałościowy (biegi na 800, 1500 m), blok rzutny (kula, oszczep, dysk) oraz skocznościowy (skok wzwyż oraz skok w dal).

Suma ze wszystkich konkurencji pozwoliła naszym dziewczętom na zajęcie 7-go miejsca (284 pkt) Chłopcy natomiast zajęli 1 miejsce (868 pkt).

Czytaj więcej: Liga LA - awans do finału wojewódzkiego

image02   25.03.2022r. przy pięknej i słonecznej pogodzie odbyły się na sanockich Błoniach zawody powiatowe w drużynowo-indywidualnych biegach przełajowych. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Nr 3. Nasza szkoła wystawiła reprezentację chłopców. Pojawiło się w niej kilku nowych zawodników. Każdą drużynę mogło reprezentować maksymalnie 6 chłopców, przy czym punkty dla szkoły zdobywało tylko 5 najlepszych. Nasi uczniowie w większości zakończyli rywalizację w pierwszej dziesiątce zawodów, co pozwoliło nam wygrać, automatycznie awansując na kolejny etap.

Czytaj więcej: Drużynowe biegi przełajowe

29.09.2021 na miejskim stadionie "Wierchy" odbyły się zawody rejonowe w lidze lekkoatletycznej.

Nasza szkoła, mimo dużego osłabienia personalnego (część reprezentantów przebywa na miesięcznych praktykach zawodowych w Irlandii) wystawiła dwie drużyny- dziewcząt i chłopców. Suma punktów ze wszystkich konkurencji pozwoliła naszym dziewczętom na zajęcie szóstego miejsca na zawodach.

Wspaniale natomiast zaprezentowali się chłopcy. Większość naszych uczniów zajmowała czołowe miejsca.

Czytaj więcej: Zwycięstwo i awans do finału wojewódzkiego