29-badminton            Reprezentacja badmintonistów Naszej Szkoły rozegrała bardzo udanie Finał Wojewódzki w Badmintonie chłopców, który został zorganizowany w Nowej Dębie. W losowaniu grupowym trafiliśmy na wymagających  przeciwników (ZS Nr 2 Dębica, Kat. LO Tarnobrzeg (I miejsce w Finale Wojewódzkim) oraz II LO Przemyśl ).

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Przemyślem, który wygraliśmy 3-1 (Łukasz Jaworski, Mateusz Mołczan). Następnie zmierzyliśmy się z Tarnobrzegiem, gdzie po dwóch grach pojedynczych wynik był  1-1. Trzeba zaznaczyć, że Łukasz skonfrontował się z reprezentantem Polski, z  którym nawiązał walkę i zaliczył bardzo udany występ. Natomiast Mateusz nie miał większych problemów i pokonał przeciwnika w dwóch szybkich setach.

  Następnie gra podwójna była niezbyt udana i przegraliśmy 0-2 oraz cały mecz, 1-3. Wychodząc na ostatni mecz grupowy z Dębicą byliśmy pełni optymizmu.  Chłopcy wiedzieli o co grają, ponieważ ewentualne zwycięstwo dawało nam strefę medalową,  gdzie byłoby to ogromnym sukcesem. Wyszliśmy w innym składzie (Arkadiusz Gocek, Łukasz Jaworski ).  Zamiana rakiet trochę zaskoczyła przeciwników. Na ,,rakiecie’’ pierwszej zagrał Arek, który przez dłuższy czas stawiał opór, lecz w ostatecznym rozrachunku uległ w dwóch setach. Arek debiutował na finale wojewódzkim i pokazał się z bardzo dobrej strony. Druga gra należała do Łukasza, który szybko uporał się z rywalem wygrywając  2-0.

Wychodząc do gry podwójnej, przy stanie 1-1, wiedzieliśmy, że jak ją wygramy jesteśmy bardzo blisko półfinału, oraz gry o medal. Chłopcy wyszli bardzo skoncentrowani i ku zaskoczeniu wszystkich prowadziliśmy 9-1. Następnie gra się wyrównała, ale byliśmy dalej na prowadzeniu. Wynik doprowadził  do stanu 20-20. ,,Lotka wygrywająca’’ dawała stan rywalizacji 2-1, ale niestety niefortunna dla nas wymiana, dała prowadzenie przeciwnikom i przegraliśmy ten mecz.

Finał wojewódzki zakończyliśmy na wysokim, V miejscu, zdobywając  55 pkt. do ogólnej klasyfikacji  szkół.

Skład drużyny tworzyli: Jaworski Łukasz 3TS, Mołczan Mateusz 4TE, Gocek Arkadiusz 2TS.

Gratulacje dla  Łukasza, Mateusza oraz Arka za postawę  podczas gry na kortach.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK