Nowy rok szkolny Zespołu Szkół Technicznych rozpoczęto Mszą św. w kościele NSPJ w dniu 1 września; uroczystość szkolna odbyła się w hali gimnastycznej szkoły.

W uroczystości otwarcia nowego roku szkolnego wzięła udział licznie zgromadzona młodież, rodzice i pracownicy szkoły. Akademię szkolną zaszczycili swą obecnością:

• mgr Bronisław Rzepka - starszy wizytator KO i W w Krośnie
  • ks. mgr Jan Grzywacz - katecheta
  • inż. Jan Kołodziejczyk - przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego.

Ponadto przy stole prezydialnym zasiedli:

• mgr inż. Zbigniew Pospolitak - nowo mianowany zastępca dyrektora szkoły
  • mgr Jerzy Lubas - zastępca dyrektora
  • mgr inż. Zbigniew Bogaczewicz - kierownik warsztatów szkolnych
  • oraz mgr Tadeusz Kenar - dyrektor szkoły, który powitał wszystkich zebranych i zapoznał z organizacją pracy szkoły w nowym roku szkolnym

Drugi rok istnienia Zespołu Szkół Technicznych to dalszy rozwój szkoły. Otwarto nowy oddział technikum po szkole podstawowej o specjhalizacji - naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych.
W Zespole Szkół Technicznych naukę rozpoczęło:

• 464 uczniów w Zasadniczej Szkole Zawodowej
  • 174 uczniów w dziennym Technikum
  • 86 słuchaczy Technikum wieczorowe

Łącznie w 27 oddziałach 724 uczniów

Do pracy w Zespole przyjęto dwóch nowych nauczycieli:

• mgr inż. Krzysztofa Futymę
  • mgr inż. Bogusława Bałuta.

Nowym, drugim zastępcą kierownika warsztatów szkolnych mianowano Wincentego Rysza. Na części etatow zatrudniono:

• Dorotę Suchaniak
  • Irenę Nahurską
  • Antoniegio Bryndzę
  • Tadeusza Siutę
  • Janusza Kiktę
  • Bronisława Stacha
  • Jerzego Lecha
  • Jana Skarbowskiego
  • Mariana Drwięgę

Lekcje religii prowadzili ks. Kazimierz Pszon, ks. Edward Grabarz i ks. Jan Grzywacz.
Na pełnych etatach zatrudniono następujących nauczycieli:

• Barbara Kenar
  • Ewa Rogozińska
  • Marta Wania
  • Barbara Ciomcia
  • Danuta Sawczak
  • Elżbieta Sołtysik
  • Kamil Rachwał
  • Ewa Dżoń
  • Jolanta Kosztołowicz
  • Mariola Kosturska
  • Włodzimierz Fedoryszak
  • Zygmunt Futyma
  • Krzysztof Futyma
  • Jan Wójcicki
  • Kazimierz Wójcicki
  • Zbigniew Słuszkiewicz
  • Roman Rymar
  • Zdzisław Dobroć
  • Józef Czapor

Praktycznej nauki zawodu nauczali(w pełnym wymiarze godzin):

• Mariusz Bąk
  • Bogusław Bałut
  • Jan Wroniak
  • Stanisław Chęć

Do szkolnego ceremoniału należy ślubowanie uczniów klas pierwszych, które odbyło sie 18 września z udziałem delegacji poszczególnych klas i rodziców oraz nauczycieli. Po uroczystości ślubowania wychowawcy klas pierwszych wreczyli swym wychowankom legitymacje szkolne. Po skończonej uroczystosci rodzice zwiedzali szkołę i warsztaty, następnie spotkali się z wychowawcami swoich dzieci.

Pierwsze tygodnie roku szkolnego to nowe znajomości i wspólne spędzanie wolnego czasu. Szkolne Koło PTTK stworzyło najlepsze możliwości w tym zakresie, organizacją wycieczki i rajdu po Bieszczadach

W bieżącym roku szkolnym 1992 / 93 mieliśmy szereg osiągnięć w dziedzinie postępu pedagogicznego. Szkola została zakfalifikowana wśród 60 szkół średnich w kraju Busines School w Wielkiej Brytanii. Szkoła uczestniczyła w I Ogólnopolskiej Giełdzie Materiałów Dydaktycznych w CODN w Warszawie. Przedstawione tam pomoce dydaktyczne zostały docenione przez CODN i MEN, a w czasopiśmie "Szkoła Zawodowa" ukazała się notatka na ten temat.
Szkoła uczestniczyła w wojewódzkim Turnieju Młodych Mistrzów Techniki i otrzymała:

• I miejsce w kategorii użytkowej pracy dyplomowej: "Symulacja komputerowa działania obrabiarki sterowanej numerycznie". Pracę wykonali uczniowie klasy 3T3 Tomasz Kołodziejczyk i Marek Radożycki pod kierunkiem mgr inż. B. Stacha. Praca została wyróżniona na Turnieju Centralnym w Warszawie.
  • II miejsce "Model strugarki poprzecznej" wykonany przez uczniów Janusza Śnieżka i Krzysztofa Walko; opiekunem uczniów był również Bronisław Stach
  • Wyróżnienie dla pracy "Zestaw do elastooptycznej metody analizy stanu naprężeń" Andrzeja Klimka, wykonanej pod kierunkiem Zbigniewa Pospolitaka

W naszej szkole zorganizowano 23 lutego 1993 roku "Giełdę Zawodów z przeznaczeniem dla klas VIII szkół podstawowych z Sanoka i okolicy. W "Giełdzie" uczestniczyły Reprezentacje szkół średnich Sanoka i Leska, które przedstawiły charakter swojej szkoły, jej dokonania i osiągnięcia. Giełda cieszyła się dużą Frekfencją zwiedzających uczniów i nauczycieli i z pewnością niejednemu uczniowi pomogła w wyborze zawodu.