konkurs-na-plakat
Ogłaszamy konkurs na plakat promujący projekt Erasmus+, który od października 2020r. jest realizowany w naszej szkole (w ramach współpracy międzynarodowej państw głównie europejskich).
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie plakatu w dowolnej formie graficznej na papierze lub komputerowo z zastosowaniem dowolnego programu. Plakat powinien zachęcać do uczestnictwa w projekcie Erasmus+; może nawiązywać do tematyki projektu, szkół / państw współpracujących, Unii Europejskiej łączącej narody (można wykorzystać logo projektu czy oficjalne logo programu Erasmus+).
Informacje o projekcie:
• Tytuł:
oryginalny: Güncellenen Geleneksel Sanatlar
roboczy: Updated Traditional Arts
tłumaczenie: ZAKTUALIZOWANE SZTUKI TRADCYJNE
• Państwa / miasta / szkoły współpracujące:
Turcja – Bursa
Włochy – Messina
Hiszpania - Sant Vicenç de Castellet
Portugalia – Coimbra
Estonia – Tallinn
Polska – Sanok
• Problematyka:
1. główny cel: rozwój sztuki (zainteresowanie różnymi działaniami artystycznymi (muzyka, śpiew, taniec, itp.),
2. integracja kulturowa (poznawanie kultury, języka, tradycji, twórczości regionalnej oraz dziedzictwa literackiego szkół współpracujących),
3. przełamywanie barier językowych (projekt będzie realizowany w j. angielskim),
4. stosowanie innowacji i kreatywności w edukacji,
5. wykorzystywanie różnych zawodów do realizacji celów projektowych,
6. propagowanie aktywności uczniów, współpracy międzynarodowej podczas wyjazdów do szkół partnerskich i w trakcie nauczania zdalnego,
7. wykorzystanie drukarek 3D do realizacji celów projektowych,
8. wdrażanie do maksymalnego wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych i komunikacyjnych.
• Propozycję plakatu należy przesłać w formacie jpg (proszę zadbać o dobrą jakość). Prace odręczne należy zeskanować i w formie cyfrowej przesłać na e-dzienniku (OneDrive) do p. Edyty Kulawiak – Roman. Prace odręczne proszę zachować (dostarczycie je do szkoły po powrocie do zajęć stacjonarnych).
• Termin przesłania plakatu: 20.12.2020r.
• Uwaga: każda aktywność na rzecz projektu to jeden z czynników branych pod uwagę przy rekrutacji uczniów do reprezentowania naszej szkoły w trakcie wyjazdów zagranicznych.