erasmusplus   Na początku tygodnia dotarła do nas świetna wiadomość, że w latach 2020-2022, nasza szkoła będzie realizowała kolejny projekt w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 Mobilność Uczniów i Kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe zatytułowany „Praktyki zagraniczne jako start do kariery zawodowej". To duży sukces naszej szkoły, że już po raz szósty z kolei znaleźliśmy się pośród tych, które uzyskały dofinansowanie z listy podstawowej programu.

Ogólna kwota dofinansowania wyniesie około 150 tysięcy  Euro (razem z poprzednimi pięcioma projektami to już ok. 800 000 Euro, czyli prawie 3,5 miliona złotych!)

W ramach działań objętych wnioskiem odbędą się m.in. dwie miesięczne zagraniczne praktyki zawodowe dla  50  najlepszych uczniów klas trzecich reprezentujących wszystkie nauczane kierunki. Beneficjenci będą więc pracowali u sprawdzonych pracodawców w Sligo lub Galway – urokliwych miastach na wybrzeżu Atlantyku, gdzie od 5 lat dobrą markę zdobywali już ich starsi koledzy i koleżanki.

Wzorem poprzednich lat naszym partnerem przy organizacji praktyk jest irlandzka organizacja Your International Training, która nie tylko zapewnia odbycie praktyk w realnych firmach (nie firmach symulacyjnych, zakładanych przez agencje na potrzeby realizacji projektów europejskich), ale również przedstawia na tyle konkurencyjną ofertę wobec innych podmiotów z Portugalii, Hiszpanii czy Niemiec, że wyjeżdżający otrzymują w postaci kieszonkowego znaczącą gratyfikację finansową (do tej pory było to około 600 euro dla każdego uczestnika). Ponadto, w ramach programu kulturalnego, chętni mogli korzystać z karnetów na basen i siłownię, wyjść do kina oraz weekendowych wycieczek do niezliczonych atrakcji Zielonej Wyspy. Warto tu dodać, że w zapasie pozostaje jeszcze projekt zaakceptowany w zeszłym roku, a wstrzymany wskutek pandemii. W rezultacie mamy zabezpieczone praktyki zawodowe w Irlandii dla kolejnych trzech roczników uczniów klas trzecich.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK