jasełka2019 001               Znamy wszyscy opowieść o trzech Mędrcach Wschodu, zwanych również Trzema Królami, którzy zobaczywszy gwiazdę, podążali za nią do Betlejem, żeby złożyć swe dary Dzieciątku Jezus. Ale legenda mówi jeszcze o czwartym Królu, który również poszedł śladami cudownej gwiazdy. To Artaban – czwarty Mędrzec Wschodu.

               18 grudnia 2019 roku młodzież z klas: 1TI, 1TK, 1TE, 2TM, 2TF, 3TF, 4TM wprowadzili nas w klimat tajemnicy Bożego Narodzenia przedstawiając opowieść o Artabanie, „Czwarty Mędrzec Wschodu” autorstwa Henry’ego van Dyke’a. Zespół instrumentalno – wokalny oraz szkolna Orkiestra Dęta wykonując polskie kolędy i pastorałki sprawili, że atmosfera świąt wszystkim się udzieliła, dając nam wiele radości. Pan dyrektor Bogusław Bałut w imieniu Dyrekcji szkoły złożył wszystkim świąteczne życzenia.

 

               Czwarty Mędrzec, nie zniechęcił się przeciwnościami swej wędrówki, każdemu napotkanemu człowiekowi okazał miłość i miłosierdzie i cały czas dał się prowadzić blaskowi Gwiazdy. Dotarł do celu. Pokłonił się Królowi - małemu Dzieciątku ofiarując nie klejnoty a ręce pełne dobrych uczynków.

               Przedstawiona przez młodzież opowieść o Czwartym Mędrcu pomogła nam na nowo zrozumieć tajemnicę Bożego Narodzenia, że święta, wigilia, opłatek są po to abyśmy odnaleźli Boga i na nowo uwierzyli w Jego Miłość.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK