W dniach 7.10 i 8.11.2019r uczniowie czternastu klas pierwszych Zespołu Szkół Nr3 wzięli udział w zajęciach organizowanych w ramach realizacji szkolonego programu profilaktyki pod hasłem: ,,Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.” Spotkania z młodzieżą prowadziła pani Ilona Sokołowska - starszy strażnik Straży Miejskiej w Sanoku.
     Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości prawnej młodych ludzi. Podczas prezentacji uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami prawa cywilnego i karnego. Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja, jakie są konsekwencje zachowań niezgodnych z prawem. Poruszono tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu.

Pamiętaj: NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI!