01-bezpiecz

 

     25 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z sanockimi policjantami na temat „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich oraz klasy: 1TS i 4TS. Podczas prelekcji prowadzonej przez policjantów uczniowie mogli się dowiedzieć, jakie są konsekwencje nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego. Policjanci przedstawili dane statystyczne dotyczące wypadków na drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi, jakie są ich główne przyczyny. Przedstawione zostały również fotografie samochodów biorących udział w wypadkach drogowych z naszego regionu. Wybrani uczniowie mogli przekonać się, jak wygląda badanie alkomatem. 

Przeprowadzona została też próba, podczas której uczeń po zjedzeniu batonika został poddany takiemu badaniu. Okazało się, że nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu uniemożliwia prowadzenie pojazdu.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, gdzie uczniowie poznali i przypomnieli sobie ważne, ale też często ignorowane prawa dotyczące tego, jak zachować się na drodze oraz jak można skutecznie zapobiegać sytuacjom, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia lub życie ludzkiego.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK