sokol      12 października 2018 r. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku zorganizowało konkurs pt. „1914-1918 – „Sokół”, a niepodległość dla Sanoka i dla Polski”.

Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Łątka (2TF), Elwira Wołoszyn (2TF), Michał Kwolek (2TF).
Opiekunem młodzieży była pani mgr Monika Fundanicz.

Konkurs miał na celu:

- Przypomnienie ogromnej roli „Sokoła” w uświadamianiu Polaków żyjących pod zaborami o potrzebie walki o niepodległość.

- O procesach mobilizacyjnych wszystkich sił przed zbliżającą się walką o niepodległość.

- O udziale „Sokoła” w walkach o niepodległość.

- Bohaterskiej postawie Polaków.

- Kształtowaniu postaw patriotycznych.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo bogatą wiedzą na ten temat i zajęli następujące miejsca.

I miejsce – Justyna Łątka

II miejsce – Michał Kwolek

V miejsce – Elwira Wołoszyn

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” ufundowało medale, dyplomy i bony pieniężne na zakup książek.