O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  NABÓR ELEKTRONICZNY  |

mot-223    26.05.2018 r. na terenie WORD w Tarnobrzegu odbył się XXII finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 15 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne, które wygrały eliminacje powiatowe.

   Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach: Przepisy ruchu drogowego, Historia motoryzacji, Pierwsza pomoc przedmedyczna, Przygotowanie pojazdów do jazdy, Sprawnościowa jazda motorowerem oraz Sprawnościowa jazda samochodem.

   Drużyna w składzie: Michał Lasek, Grzegorz Kuzio oraz Ernest Milasz zajęła czwarte miejsce, zdobywając puchar oraz dyplom. Dodatkowo Grzegorz Kuzio (8 miejsce indywidualnie) i Ernest Milasz (11 miejsce indywidualnie) zdobyli nagrody rzeczowe.

Opiekunem drużyny, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

   „Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoła po raz kolejny walczyła o jak najwyższe miejsca, niestety w tym roku do podium zabrakło 3 pkt.

Trzeba przyznać, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie – zwyciężyła szkoła z ZS3 Krosno.

   Chłopcy bardzo dobrze pojechali motorowerem – Grzegorz był pierwszy, Ernest drugi, a Michał, który miał mały problem techniczny dziesiąty. Michał bardzo dobrze pojechał samochodem z talerzem Stuarta zajmując trzecie miejsce.

      Po sukcesach TEAMU z lat poprzednich zupełnie nowy skład spisał się bardzo dobrze, a biorąc pod uwagę że chłopcy są z klasy 2 i 3 już zapowiadają, że za rok będą jeszcze lepsi. Pragnę przekazać podziękowania GOPR-owi oraz pielęgniarce szkolnej Pani Beacie Nowickiej.

       Należy wszystkim młodym „kierującym” przekazywać wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz ratownictwa drogowego, aby bezpiecznie poruszali się po naszych drogach oraz umieli ratować innych. – mówi Bogusław Bałut.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK