O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

zak-215„Żyj, chwilą co tak zawsze za krótko trwa (..) Goń, odnajdź i chroń, co w życiu najpiękniejsze, najcenniejsze. To, co chwytasz w dłoń, co w sercu jak najskrytsze, jeszcze silniej. Bierz, syć się i ciesz tym, co Ci daje świat, jest tego wart…”

 

   Dziś, 27 kwietnia 2018 roku, w Zespole Szkół Nr 3 – najznamienitszej szkole technicznej w Sanoku - kolejne roczniki zadowolonych i dumnych maturzystów odbierały świadectwa ukończenia Szkoły. Uroczysta akademia zgromadziła niemalże 210 maturzystów kończących naukę i rozpoczynających nowy etap w swoim dorosłym życiu.

Świętowanie tego dnia rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Posadzie. Następnie program artystyczny przygotowany przez młodszych kolegów dostarczył wiele wzruszeń i przywołał nieocenione wspomnienia z lat szkolnej nauki. Akademię prowadzili: Elwira Wołoszyn i Michał Kwolek (1TF).

Szkolny zespół muzyczny w składzie: Dagmara Wójciak, Piotr Nieznański, Michał Rzeszowski, Maciej Kołodziej, Michał Śmierciak uświetnił akademię znanymi i lubianymi przebojami, bo przecież „tyle było dni, do utraty sił, tyle było dni, do utraty tchu”, a i tak „najważniejsze są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważne są tylko te dni, te, na które czekamy”. Uczniowie głośnym aplauzem nagrodzili przygotowaną prezentację multimedialną dotyczącą obecności każdej klasy w życiu szkoły w ciągu czterech lat nauki. Na szkolnej scenie zadebiutowali: Miłosz Rostocki (saksofon, 1TF) i Dawid Śniegoń (klawisze, 1 TM). Następnie dyrektor szkoły, p. Krzysztof Futyma, zwrócił się do młodzieży kończącej naukę, podkreślając, że nadszedł czas ważnych, życiowych wyborów i należy dać szansę samemu sobie: przystąpić do egzaminu maturalnego i zdać go jak najlepiej, tak, żeby nie zmarnować czterech lat szkolnej nauki. Nastąpiło wręczenie dyplomów uczniom poszczególnych klas, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, oraz wykazali się zaangażowaniem na rzecz Szkoły: Jakub Matuła, Jakub Szczęsny, Marcin Tylka (4TM); Dominik Rzepka, Kamil Ostrowski (4TK); Wojciech Zięba, Jakub Polny (4TI); Piotr Martowicz, Dagmara Wójciak (4TF); Rafał Radożycki, Michał Sitarz, Damian Leśniak (4TE); Marek Majko, Bartosz Radański (4TA); Adrian Paciorek (4TS). Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju ZST ufundowało dyplomy i nagrody książkowe.

Dyrektor wręczył również dyplomy podziękowań dla licznej grupy wolontariuszy ZS3, które w dowód uznania przekazała młodzieży p. Czesława Kurasz, prezes Centrum Wolontariatu w Sanoku. Otrzymali je: Paweł Stec, Rafał Patka, Jakub Teper, Magdalena Drozd, Michał Sitarz, Patryk Podufały, Maciej Lągawa, Jakub Król, Jakub Polny, Dawid Kurek, Bartłomiej Marut. Absolwenci ZS3 spotkali się również dzisiaj z przedstawicielami firm działających na lokalnym rynku pracy, m.in.: p. Michałem Knapskim, kierownikiem zakładu produkcyjnego Pass Polska. Oferta pracy skierowana do naszych uczniów jest potwierdzeniem tego, że kierunki kształcenia w szkole odpowiadają potrzebom lokalnego rynku pracy i gwarantują jej podjęcie tuz po ukończeniu nauki.

Ponadto uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcie Erasmus+ „Praktyki zagraniczne kluczem do kariery na europejskim rynku pracy” otrzymali certyfikaty Europass Mobilność. Potwierdzają one zdobyte przez nich umiejętności zawodowe podczas praktyki w firmie irlandzkiej. Dzięki temu będą stanowiły cenny punkt w cv przy ubieganiu się o pracę lub staż studencki.

   Dzisiejszą akademię zakończyły uroczyste życzenia dla tegorocznych absolwentów, powodzenia na maturze, realizacji zawodowych i osobistych planów oraz zapewnienia Dyrektora (w imieniu całego Grona Pedagogicznego), że drzwi szkoły zawsze są dla nich otwarte i mogą liczyć na pomoc.

Około godz.12:30, jak co roku, przy głośnym wtórze samochodowych klaksonów, odjeżdżali kolejni absolwenci ZS3. „W moim sercu? Zawsze ZST” „Nigdy więcej? Innej szkoły”

Akademię przygotowała p. Mariola Prorok.

Dekoracje: Gabriela Bury, Kamila Sokołowska, Liwia Gerhardt, Emilka Więcek (1TF)

Nagłośnienie: Mateusz Kopacz(1TI)

Prezentacja: Szymon Olender, Kacper Puszkarski, Michał Mazur (2TF)

Zdjęcia: Emilka Kruk (3TK)

 

             film film 1                film film 2

 

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK