O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

moto-10  24.04.2018 r. w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięły w nim udział 4 trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego.

Turniej składał się z czterech konkurencji: Przepisy ruchu drogowego, Historia motoryzacji, Sprawnościowa jazda motorowerem oraz Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Organizatorami turnieju byli: RCRE Sanok, Policja oraz Starostwo Powiatowe w Sanoku.

 

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Drużyna uczniów naszej szkoły w składzie Michał Lasek - 3TS, Ernest Milasz - 2TS, Grzegorz Kuzio - 2TS zajęła pierwsze miejsce, kwalifikując się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 maja 2018 w obiektach WORD Tarnobrzeg.

   Opiekunem drużyn, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

W klasyfikacji indywidualnej turnieju Ernest Milasz zajął I m-ce, Michał Lasek - II m-ce, Grzegorz Kuzio - VI m-ce. Wszyscy zdobyli cenne nagrody ufundowane przez m.in. WORD Krosno, i RCRE. Zwycięska drużyna otrzymała puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Sanoku.

„Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud, jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Wszyscy zawodnicy naszej drużyny bardzo dobrze pojechali motorowerem zajmując 3 pierwsze miejsca. Bardzo dobrze zaprezentowali się również w konkurencji pierwszej pomocy. Chciałbym podziękować Pani Beacie Nowickiej – pielęgniarce szkolnej za pomoc w przygotowaniu drużyny w konkurencji pierwszej pomocy. Szkoła po raz kolejny będzie reprezentować nasz powiat na finale wojewódzkim, gdzie mam nadzieję powalczymy o zwycięstwo.” - mówił Bogusław Bałut.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK