O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

    W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jedną z postaci historycznych mających duży wkład w działania na rzecz odzyskania wolności po okresie 123 lat zaborów jest Ignacy Jan Paderewski - polski pianista, kompozytor, działacz społeczny i niepodległościowy, mąż stanu i polityk. Po za zakończeniu I wojny światowej reprezentował Polskę na konferencji pokojowej w Paryżu. W II Rzeczpospolitej pełnił funkcję premiera i ministra spraw zagranicznych.

Konkurs historyczny zorganizowało sanockie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Głównym celem konkursu było przypomnienie postaci i dokonań Ignacego Paderewskiego oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

 

       W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie: Bartosz Kuzian (kl. 3TM), Patryk Bartosik (kl. 2TA), Kamil Baran (kl. 2TE), Ernest Gabryś (kl.2 TM), Jakub Kucharski (kl. 2TM), Dominik Niemczyk (kl. 2TM).

Do II etapu konkursu zakwalifikowali się: Bartosz Kuzian, Jakub Kucharski i Dominik Niemczyk. 23 marca 2018 roku w Budynku Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Sanoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród. W konkursie wzięło udział 29 reprezentantów szkół z całego powiatu sanockiego, rywalizujących ze sobą w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie wyniki:

II miejsce - Dominik Niemczyk (kl. 2TM)

III miejsce - Jakub Kucharski (kl. 2TM)

Serdecznie gratulujemy!

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK