O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

konk-04

21 marca 2018 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku odbył się VII Ponadpowiatowy Konkurs Polonistyczny dla gimnazjalistów oraz uczniów klas siódmych szkół podstawowych „Znani Twórcy Literatury Polskiej”. Po raz pierwszy Honorowy Patronat nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Tegoroczny temat konkursu wpisywał się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i brzmiał: Poeci Polski niepodległej – Skamandryci.

Organizatorami konkursu są nauczyciele języka polskiego: p. Anna Adamiak, Dorota Piejko, Justyna Bednarska, Sabina Śmiertka, Edyta Kulawiak–Roman, Ewelina Dąbrowska. Przewodniczącym jury był p. Arkadiusz Zulewski – wicedyrektor ZS3. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 12 zespołów z gimnazjów powiatów sanockiego, brzozowskiego, leskiego i bieszczadzkiego: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum z Zagórza, oraz Gimnazja z Rzepedzi, Dydni, Humnisk i Wzdowa. Uczniowie rozwiązywali test Moodle, test czytania ze zrozumieniem oraz test multimedialny inspirowany twórczością poetów dwudziestolecia międzywojennego. Nad właściwym przebiegiem części informatycznej konkursu czuwał p. Mariusz Piejko. Konkurs prowadzili: Elwira Wołoszyn i Michał Kwolek (1 TF).

Organizatorzy dziękują nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu (Paniom: Magdalenie Wolan, Katarzynie Markuc, Magdalenie Kopczyk, Zofii Sokołowskiej–Chorążak, Lucynie Ścibor, Marzenie Barzyk–Prenkiewicz, Ewie Bryła–Czech), młodzieży gimnazjalnej – za wysoki poziom prezentowanej wiedzy oraz uczniom ZS3 za pomoc w sprawnej organizacji konkursu (zdjęcia, nagłośnienie).

Wyniki:

I miejsce : Szkoła Podstawowa ze Wzdowa (Krystyna Mazur, Anna Styszko, opiekun – p. Magdalena Kopczyk)

II miejsce: Gimnazjum nr 1 z Sanoka (Karolina Gładysz, Kinga Frankiewicz, opiekun – p. Magdalena Wolan)

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 z Sanoka (Zofia Filipowicz, Blanka Pacykowska, opiekun – p. Katarzyna Markuc)

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK