O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

039 marca uczniowie klasy 4TM odwiedzili firmę PASS Polska. Młodzi ludzie mieli możliwość zobaczyć na żywo urządzenia i systemy, o których uczą się w ramach przedmiotów zawodowych i poznać realia wielkiej firmy produkcyjnej z branży automotive. Po zakładzie oprowadzał ich świetny fachowiec Wojciech Pityński, kierownik Działu Utrzymania Ruchu. Dział ten ma pod swoją pieczą ponad 450 maszyn i urządzeń oraz instalacje: elektryczne, wodne, sprężonego powietrza, azotu, gazu, pary wodnej. W związku z intensywnym rozwojem parku maszynowego i automatyzacją procesów, praca dla elektryków, mechaników czy automatyków byłaby praktycznie od zaraz.

Jest to naprawdę świetny moment, jeśli chodzi o podjęcie pracy i rozwój zawodowy! Dowodzą tego historie niedawnych absolwentów ZS nr 3, choćby Mateusza Olszowego (na ostatniej fotce w naszej galerii), który najpierw trafił na praktyki zawodowe do Pass Polska, a następnie podjął pracę. Mateusz podzielił się swoimi doświadczeniami z młodszymi kolegami, stwierdzając, że w ciągu roku naprawdę dużo się nauczył, podniósł kwalifikacje, nabył doświadczenia, poszerzył horyzonty. Generalnie jest bardzo zadowolony z pracy automatyka w Dziale Utrzymania Ruchu.

Wizyta młodzieży była pokłosiem podjęcia współpracy między Pass Polska a naszą Szkołą i objęcia patronatu nad klasą mechatroniczną. Program kształcenia na tym kierunku, obejmujący takie zagadnienia jak: montaż, eksploatacja, projektowanie, programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych, bardzo dobrze wpisuje się w aktualne potrzeby przemysłu i naszego zakładu.

Dziękujemy kierownikom wydziału A11 i A5 za możliwość zwiedzenia hal, brygadziście Łukaszowi Puchali za podzielenie się swoimi doświadczeniami, a Karolowi Skorkowi z BHP za opiekę nad młodzieżą.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK