O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

z13W dniu 14 lutego 2018 r. w Sanoku, po raz siódmy, został przeprowadzony Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność”.
Patronat nad konkursem objęli: Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP, Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, oraz Roman Konieczny, starosta sanocki. Organizatorem konkursu był Sanocki Klub „Gazety Polskiej”, a pomysłodawcą Tadeusz Nabywaniec.

Konkurs Historyczny zorganizowany został w związku z uroczystymi obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W konkursie wzięli udział uczniowie z 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatów sanockiego, leskiego i brzozowskiego. W tym roku młodzież sprawdzała swoją wiedzę na temat Zofii Łuszczkiewicz (s. Izabeli), Adama Lazarowicza i Józefa Kurasia "Ognia". Ponadto pytania dotyczyły Armii Krajowej. Konkurs oparty był na współzawodnictwie indywidualnym drużynowym.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca indywidualnie:

I miejsce – Jakub Kucharski – kl. 2 TM

II miejsce – Marcin Kocioła – kl. 2 TI

W klasyfikacji drużynowej uczniowie ZS Nr 3 zajęli I miejsce.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 26 lutego br. w Sanockim Domu Kultury. Młodzież z ZS nr 1 w Sanoku zaprezentowała spektakl pt. „Chwała i Cześć Bohaterom”.
W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy 1 TM pod opieką p. Moniki Fundanicz i p. Katarzyny Wronkowicz-Rogos .

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK