O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

p1Piotr Michalski – polski łyżwiarz szybki, zawodnik SKŁ Górnik Sanok, reprezentant Kadry Narodowej, medalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim, uhonorowany Nagrodą Burmistrza Miasta Sanoka za wyniki sportowe (2016), zawodnik  Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang 2018.

 Piotr Michalski to również  były uczeń naszej szkoły, z którego jesteśmy bardzo dumni. Do Zespołu Szkół Nr 3 im. Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego w Sanoku uczęszczał w latach 2009-2013 (klasa TB, wychowawczyni: mgr Sabina Śmiertka). Zapamiętany jako odpowiedzialny, skromny chłopak , który zawsze  wiedział, czego chce i  za wszelką cenę do tego dążył.

Naukę w szkole, treningi, starty w zawodach łączył po cichu w całość. Dzisiaj jest przykładem dla szkolnej młodzieży, że ogromna praca i wyznaczony, właściwy cel  skutkują sukcesem.

 „Nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze”- powiedział Piotrek w jednym z wywiadów po udanym starcie w mistrzostwach Europy (7 styczeń 2017).

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu  w dniach 925 lutego. Polscy łyżwiarze szybcy zdobyli 20 kwalifikacji na igrzyska olimpijskie. W pięciu konkurencjach indywidualnych wystąpi po troje (komplet) biało-czerwonych.

Kwalifikacje do igrzysk 2018 obejmowały cztery Puchary świata – w Heerenveen, Stavanger, Calgary i Salt Lake City. Dla Piotra kluczowy okazał się występ podczas ostatniego Pucharu Świata w Salt Lake City, gdzie pobił rekord życiowy uzyskując 34,48 s. na 500m. Najlepszy w karierze występ zapewnił mu start na igrzyskach olimpijskich. Prawo występu na olimpiadzie można było wywalczyć na podstawie miejsca w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata  lub rankingu czasowego.

Kwalifikacje; mężczyźni:

- 500 m: Artur Waś, Piotr Michalski, Artur Nogaś

- 1000 m: Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski

Tegoroczne sukcesy Piotra  to medale:

- Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2018 (brązowy medal drużynowo w sprincie)

- Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju Sprinterskim 2018 (złoty medal)

- Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2018 ( srebrny medal na 500m)

Kibicujemy, trzymamy kciuki i szczerze wierzymy, że najważniejszy tegoroczny i życiowy sukces dopiero przed nim. Z całą pewnością  na niego zasłużył. Powodzenia panie Piotrze!!!

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK