st-1Absolwent klasy 4 TM – Sebastian Tymejczyk (matura 2017, wychowawczyni: mgr Katarzyna Wronkowicz–Rogos)  znalazł się w  zaszczytnym gronie najzdolniejszych studentów z Podkarpacia.

Otrzymał stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego na rok akademicki 2017/2018 i tym samym znalazł się wśród 102 najlepszych studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych uczelni z województwa podkarpackiego. Stypendium otrzymują osoby, które z egzaminu dojrzałości na poziomie rozszerzonym z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka uzyskały co najmniej 75% punktów.

Obecnie Sebastian jest studentem I roku Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, kierunek Lotnictwo i kosmonautyka  na Politechnice Rzeszowskiej (studia stacjonarne). Jako uczeń Zespołu Szkół Nr 3 reprezentował szkołę w licznych konkursach matematycznych zdobywając wysokie lokaty:

- finalista konkursu matematycznego „Matematyka w Technice dla Technika” (trzecie miejsce w kraju, 2017)

- finalista V Konkursu Matematycznego dla klas maturalnych technikum (I miejsce, 2017)

- finalista Konkursu Matematycznego Pangea (Warszawa, 2015)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!