O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

03-11-list   11 listopada 1918r. był przełomowym dniem dla Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Droga do wolności była jednak długa i powrót naszego kraju na mapy Europy okupiony został krwią, cierpieniem i męczeństwem wielu ludzi.

    W naszej szkole 10 listopada 2017r. dla uczczenia 99 rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się uroczysta akademia. Prowadzący uroczystość, Aleksandra Bodnar z kl. 2Te oraz Przemysław Olenicz z kl. 1Tm, przedstawili wszystkim zebranym najważniejsze fakty historyczne związane z dramatyczną historią Polski i drogę do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Tłem dla przedstawianych treści była prezentacja multimedialna  przygotowana przez Kamila Barana z kl. 2Te. Uczniowie z kl. 1Tm - Oskar Dżugan, Dawid Śniegoń, Bartłomiej Trznadel, z kl. 2Tm – Dominika Bończak, Łukasz Chruszcz, Bartosz Karwieńcz oraz z kl 3Tf – Renata Piszko i Wiktoria Reguła recytowali wiersze Cypriana Kamila Norwida, Aleksandra Szumańskiego, a także współczesnego poety, Tadeusza Różewicza. Zebrani mogli wysłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu zespołu, który występował w składzie: Dagmara Wójciak 4Tf, Daria Januszczak 2Tf, Hubert Faran 4Ti, Michał Rzeszowski 3Ti, Michał Wanielista 2Tk i Hubert Witan 2Tk.

Akademię przygotowały: p. Katarzyna Wronkowicz-Rogos, p. Beata Leszczyszyn oraz p. Dorota Piejko.

Opiekę techniczną nad całością sprawowali: Bartosz Radwański 4Ta, Tomasz Milczanowski 4Ta, Mateusz Kopacz 1Ti oraz Damian Puchała 2Ts.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK