wolontariat17

W dniach 6-7.10.2017 wolontariusze z naszej szkoły (Michał Sitarz(4TE), Hubert Jarecki(2TM), Sandra Paszkiewicz, Aleksandra Trybała, Mateusz Perkowski, Sebastian Milczanowski i Bartłomiej Kulig(2TF)) wzięli udział w szkoleniu w Zboiskach. Przeczytaj relację z tego wydarzenia...

Z samego rana od razu po przyjeździe do ośrodka zostali zakwaterowani oraz mile powitani pysznym śniadaniem. Na pierwszym spotkaniu policjant przedstawił wpływ narkotyków i dopalaczy na życie człowieka oraz nauczył, jak dbać o własne bezpieczeństwo. Następnie Pani Czesława Kurasz odczytała list od burmistrza miasta Sanoka, a kilku wolontariuszy opowiedziało o swojej przygodzie z wolontariatem.

Po obiedzie na spotkanie z wolontariuszami przyszła pani psycholog, która przybliżyła im sposób w jaki mogą okazywać empatię osobom przechodzącym ciężki okres w życiu. Wolontariusze poznali tez wiele inwazyjnych roślin, które są niebezpieczne dla życia człowieka, mają negatywny wpływ na różnorodność biologiczna i trzeba zwracać na nie szczególna uwagę. Pod koniec pani psycholog zapoznała nas z programem do spraw problemów alkoholowych, czyli co zrobić, żeby skutecznie pomóc osobom z uzależnieniem. Tak wolontariusze spędzili pierwszy dzień w ośrodku.

Drugi dzień rozpoczął się śniadaniem oraz Mszą Świętą w ośrodkowym kościele. Na kolejnym wykładzie wszyscy spotkali się z dr. Krzysztofem Jakubowskim, który przeprowadził kurs z pierwszej pomocy, gdzie każdy uczestnik spotkania po ćwiczeniach praktycznych otrzymał certyfikat. Wszystko podsumowały panie ze stowarzyszenia „Sanitas” na rzecz walki z chorobami nowotworowymi.

Podczas pobytu w tym wyjątkowym miejscu wolontariusze nauczyli się wielu rzeczy oraz została im przybliżona idea samego wolontariatu. W tych dniach uczestnicy dostali wiele życiowych lekcji, za co bardzo dziękują!