O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

02Unijny projekt TREASURE IN LANGUAGE realizowany w ZS 3 daje uczniom i nauczycielom możliwość poznania funkcjonowania szkół, a także kultury i obyczajów w różnych krajach Europy. Tym razem krajem organizującym spotkanie dla uczestników projektu była Bułgaria, gdzie spotkaliśmy się z grupami nauczycieli z Włoch, Łotwy i Rumunii.
W pierwszym dniu zwiedziliśmy stolicę gospodarzy, Sofię.

To jedno z największych miast, w którym warte zobaczenia są m.in. Rotunda św. Jerzego, Sobór Aleksandra Newskiego, pomnik cara Aleksandra II oraz Narodowe Muzeum Historyczne.

W kolejnych dniach poznawaliśmy miasto Widyń położone w północno – zachodniej części Bułgarii. Uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły przyjęli nas bardzo gościnnie i serdecznie, zostaliśmy przywitani chlebem i miodem, jak nakazuje tamtejszy obyczaj. Mieliśmy okazję zobaczyć budynek szkolny i uczestniczyć w lekcjach, które prowadzone były po angielsku, gdyż jest to szkoła językowa.
Najważniejszym elementem spotkania były konferencje i warsztaty poświęcone ewaluacji podjętych do tej pory działań, planowaniu kolejnych zadań oraz spotkania koordynatorów projektu i naszych nauczycieli przedmiotów informatycznych, dotyczące przygotowaniu zdań domowych dla młodzieży szkolnej.
Gospodarze, chcąc zapoznać nas z obyczajami i kulturą regionu, zaprezentowali stroje i tańce ludowe, a także częstowali nas regionalnymi potrawami.
Uczniowie miejscowej szkoły wraz z nauczycielami pokazywali nam także najciekawsze miejsca w okolicy: Fortecę Baba Vida, Jaskinię Magura oraz Twierdzę Belogradchik.
Ciekawym punktem programu było spotkanie z władzami miasta, w którym uczestniczyły również lokalne media.
Czas spędzony w Bułgarii pozwolił nie tylko poznać kulturę tego regionu, ale przede wszystkim nawiązać wiele znajomości z ciekawymi i życzliwymi ludźmi z innych krajów.

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
OK