O SZKOLE  |  PLAN LEKCJI  |  DZIENNIK  |  AKTUALNOŚCI  |  SPORT W SZKOLE  |  film FILMY film |  FACEBOOK  |  REKRUTACJA  |  ZASADY REKRUTACJI  |

47-spotkanieW ostatnim czasie Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku gościł Partnerów z Łotwy, Turcji, Rumunii, Bułgarii i Włoch w ramach realizowanej współpracy międzynarodowej. Niniejsza wizyta była kolejnym etapem działań, które szkoły podjęły dzięki projektowi „Treasure in Language”.
Program Erasmus+ umożliwia uczniom i nauczycielom poznawanie kultur, tradycji i historii państw z Unii Europejskiej i nie tylko. W ramach zaplanowanych działań przedstawiciele w/w szkół uczestniczyli w konferencjach, szkoleniach i warsztatach na terenie Krakowa, Zakopanego i województwa podkarpackiego. Jednym z elementów tych szkoleń były zajęcia poświęcone rodzimym idiomom, poszukiwaniu wspólnych elementów językowych oraz przysłów wypracowanych przez różne tradycje.


W trakcie wizyty studyjnej w szkole – uczniowie uczestniczyli w specjalnie przygotowanych lekcjach językowych i informatycznych, prowadzonych w roboczym języku projektu (j. angielski). Ich zadaniem było przygotowanie w międzynarodowych grupach plakatów dokumentujących wspólne pochodzenie przysłów. Oczywiście jako cel pośredni uznać można praktyczne ćwiczenia językowe, umożliwiające poszerzanie umiejętności z zakresu komunikacji. Z kolei zajęcia komputerowe stanowiły summę działań, jakie były podejmowane od początku trwania projektu. Na te potrzeby młodzież przygotowała film, prezentację i foto – książkę.
Ważnym elementem spotkania były działania realizowane we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku – nauka polskich tańców ludowych – Krakowiaka i Poloneza – przyczyniły się do wzbogacenia świadomości Gości na temat kultury nie tylko Podkarpacia.
Nauczyciele uczestniczyli w działaniach, prowadzili zajęcia dla uczniów, a także dodatkowo przeprowadzili ewaluację podejmowanych działań oraz opracowali dalszy harmonogram pracy na kolejny rok projektu.
W ramach niniejszej wizyty Partnerzy odwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historyczne w Sanoku, Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce, Wawel w Krakowie, Colegium Nobilium i Collegium Novum w Krakowie, centrum twórczości lokalnej w Zakopanem i inne zabytki oraz centra twórczości mające wpływ na kształtowanie świadomości językowej i kulturowej Polaków z południa Polski.
Serdeczne podziękowania składamy dla Partnerów podjętych działań: PBS o/Sanok, dyr W. Banach – Muzeum Historyczne w Sanoku, dyr J. Ginalski – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, p. Anita Leszczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sanoku, dyr P. Walko – Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce, SM Mlekovita – odział w Sanoku.

 

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając naszą stronę bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.
Ok