Absolwent2017 081

„Tak się żegna, tak się żegna  ZST...”  entuzjastycznie skandowali dzisiaj, 28 kwietnia 2017 roku,  tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku. Uroczysta akademia zgromadziła niemalże 250 maturzystów kończących naukę i rozpoczynających nowy etap w swoim dorosłym życiu. Program artystyczny, przygotowany zarówno przez absolwentów, jak i ich młodszych kolegów, dostarczył wielu wzruszeń i radości. Akademię prowadzili: Piotr Nieznański i Dominika Bończak.

Szkolny zespół muzyczny w składzie: Hubert Faran, Michał Rzeszowski, Piotrek Nieznański, Michał Wanielista i Daria Januszczak uświetnił akademię znanymi i lubianymi przebojami, bo przecież nie mogło zabraknąć słów, że  ”każde pokolenie ma swój czas, każde pokolenie chce zmienić świat, każde pokolenie odejdzie w cień, a nasze nie…”. Zapewne nie zapomnimy o występie nieprzeciętnych i niezastąpionych talentów klasy 4 TM: Pawła Libronta, Tomka Stabryły, Tomka Rajskiego i Piotra Nowickiego. Rozbawione do łez trybuny młodzieży i nauczycieli przerywały występ gromkimi brawami. Podniosły charakter dzisiejszej akademii podkreślili sami maturzyści,  jeszcze raz tańcząc uroczystego poloneza. Następnie dyrektor szkoły, p. Krzysztof Futyma, zwrócił się do młodzieży kończącej naukę, podkreślając ,że dobry czas szkolnej nauki przeminął, zaczyna się dorosłe i odpowiedzialne, pełne wyzwań życie i mają w nim stanąć na wysokości zadania. Nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród książkowych uczniom poszczególnych klas, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce: Sebastian Tymejczyk, Kamil Nowotarski, Kamil Bonarski, Kamil Semenowicz, Bartosz Grabek, Patrycja Bober (4TM), Aneta Kwiatkowska(4TK), Rafał Zieliński(4TI), Patryk Gwizdała(4TF), Grzegorz Zięba(4TB), Daniel Wojnar(4TS), Daniel Kafara(4TE). Dyrektor wręczył również dyplomy podziękowań dla  licznej grupy wolontariuszy ZS3 , które przekazała p. Czesława Kurasz, prezes Centrum Wolontariatu w Sanoku. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju ZST, działające przy szkole, ufundowało również nagrody książkowe i dyplomy dla uczniów  za działalność kulturalną i godne reprezentowanie Szkoły. Otrzymali je: Paweł Libront, Tomasz Stabryła, Piotr Nowicki, Tomasz Rajski, Damian Ołowiańczyk, Radosław Sabat, Krzysztof Zimoń, Sabina Adamska, Jakub Banasiewicz, Krystian Ruchlewicz i Mateusz Wojtoń.

Absolwenci ZS3  spotkali się również dzisiaj z przedstawicielami firm działających na lokalnym rynku pracy:  ATW S.A z grupy A.D.R  S.A Polska,  DO–MET, AUTOMET. Oferta pracy skierowana do naszych uczniów jest dowodem tego, że kierunki kształcenia w ZS3 odpowiadają potrzebom rynku pracy i gwarantują jej podjęcie tuz po zakończeniu nauki.

Dzisiejszą akademię zakończyły uroczyste życzenia oraz wręczenie pięknych kwiatów Dyrekcji i Wychowawcom.

Tegorocznym absolwentom ZS3 w Sanoku Dyrekcja , Wychowawcy i Grono Pedagogiczne życzą powodzenia na maturze, słusznych decyzji w wyborze dalszego kształcenia i satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym.

Akademię przygotowały panie: Mariola Prorok, Iwona Brząska, Edyta Kulawiak – Roman.

Dźwięk: Mateusz Wojtoń, Bartosz Radwański, Tomasz Milczanowski, Damian Mańkowski.

Zdjęcia: Kamil Tulejbicz.