3-maj 127 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość  stała się okazją do zastanowienia dla młodych ludzi, czym są dla nich patriotyczne wartości. Polska na przestrzeni setek lat przechodziła radosne i bolesne doświadczenia, a znajomość narodowej historii jest gwarancją budowania naszej przyszłości. Dlatego uczniowie przypomnieli wydarzenia z 1791 roku podczas krótkiej scenki ukazującej dyskusję zaborców i polskiego króla na temat sytuacji politycznej  Rzeczypospolitej.

Akademia została uświetniona występem zespołu muzycznego, który zaprezentował współczesne utwory nawiązujące do tematu rocznicy: „Ojczyzna”, „Taki kraj”, „Nie pytaj o Polskę”.

Uczniowie, którzy wzięli udział w akademii: Bartosz Karwieńcz, Łukasz Chruszcz, Mateusz Brojek (klasa 1TM), Marcin Kocioła (klasa 1TI), Monika Dudek, Grzegorz Woźny (klasa 1TK), Adrianna Kusal (klasa 2TK).

Zespół muzyczny: Dagmara Wójciak (klasa 3TF), Daria Januszczak (klasa 2TF), Michał Wanielista (klasa 1TK), Piotr Nieznański (klasa 2TK), Michał Rzeszowski (klasa 2 TI), Hubert Faran (klasa 3TI).

Opiekunowie: Monika Fundanicz, Ewelina Dąbrowska, Agnieszka Szewczyk.