2 kwietnia 2005r.,  godz. 21:37, sobota, przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, umiłowany Pasterz Kościoła, Jan Paweł II, przeszedł z tego świata do domu Ojca. Jego odejściu towarzyszyła modlitwa całego Kościoła i smutek w wielu krajach na całym świecie, bez względu na religię czy wyznanie.

Wszyscy znamy tę pochyloną, na biało ubraną postać, która stoi w otwartych drzwiach samolotu, całuje ziemię, wyciąga ręce do ludzi, przytula dzieci i chorych …

W naszych uszach ciągle brzmią Jego słowa „Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

Boże Wszechmogący, dziękujemy za Wielkiego Papieża Jana Pawła II i wielkiego Polaka.

3 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Nr 3 odbyła się akademia z okazji rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II. Udział wzięli Ola Bodnar  i Sebastian Zdziarski kl. 1TE, natomiast nagłośnieniem zajmowali się uczniowie z klas 1TE, 3TA, 4TK.